Gorzów: stypendia artystyczne

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl

Kultura

Stypendia artystyczne przyznane. Ilu artystów wsparto?

2024-02-08 16:03

Gorzów na stypendia wydał w tym roku 110 tys. zł. Twórcy na realizację swoich pomysłów otrzymali od 4,5 tys. zł do 12 tys. zł. Najwięcej stypendystów jest z dziedziny muzyka. Wsparte są też działania w zakresie sztuk wizualnych, filmu, czy literatury.

Stypendia artystyczne prezydenta Gorzowa przyznane. W tym roku otrzymało je 16​ osób. Podpisanie umów odbyło się w Filharmonii Gorzowskiej. W tym roku komisja rozpatrywała 29 wniosków. Ostatecznie wybrano 16 projektów na które miasto wyło 110 tys. zł.

Najwięcej stypendystów w tym roku mamy z dziedziny muzyki, ale również w dziedzinie tańca, filmu, czy opieki nad zabytkami. Ta różnorodność wniosków, które składają stypendyści jest co roku duża - mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Twórcy na realizację swoich pomysłów otrzymali od 4,5 tys. zł do 12 tys. zł. Jednym z tegorocznych stypendystów jest Mateusz Kwiatkowski, który na co dzień pracuje jako realizator dźwięku.

Pieniądze przeznaczę na zakup specjalistycznego sprzętu z realizacji dźwięku, który pomoże mi się dalej rozwijać. Jednocześnie wykorzystam go, żeby prowadzić zajęcia z realizacji dźwięku dla uczniów szkoły muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie - mówi Kwiatkowski.

Stypendyści muszą zrealizować swoje zamierzenia do końca roku. Stypendia artystyczne w Gorzowie są przyznawane od 1996 roku.

Quiz. Największe polskie przeboje lat 90. Jak dobrze pamiętasz te piosenki?

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał przebój „Długość dźwięku samotności”?