Pociąg zimą

i

Autor: Canva Pro

POCIĄGI

Nowy rozkład jazdy PKP na ferie zimowe. Zmiany w województwie Lubuskim

2024-02-08 8:25

W związku z zimową przerwą PKP Intercity wprowadza korekty w rozkładzie jazdy. Chodzi o to, by mieszkańcy poszczególnych województw mieli jak najlepszy dojazd do miejscowości wypoczynkowych. Zmiany szykują się także w województwie lubuskim.

Ferie w Polsce powoli dobiegają końca. 12. lutego rozpocznie się ostatnia tura zimowej przerwy i przez dwa tygodnie wypoczywać będą mieszkańcy województwa lubuskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego.

Z tego powodu przewoźnik PKP postanowił wprowadzić zmiany w rozkładzie jazdy. Jak będą kursować pociągi w Lubuskiem?

Na ferie z PKP. Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Zmiany w kursowaniu pociągów obejmą wszystkie województwa rozpoczynające ferie i wejdą w życie od soboty, tj. od 10. lutego 2024.

Jeśli chodzi o województwo lubuskie to tutaj zmian ma być niewiele, ale mieszkańcy mają mieć zapewniony komfortowy dojazd do wielu, popularnych miejscowości.

Pasażerowie z województwa lubuskiego za cel swoich kolejowych podróży mogą obrać liczne atrakcyjne kierunki" informuje PKP Intercity.

TLK Bory Tucholskie w relacji Kostrzyn – Gdynia zapewnia połączenie Gorzowa Wielkopolskiego z Trójmiastem, a wysiadając w Chojnicach można odwiedzić Park Narodowy Bory Tucholskie.

IC Lubuszanin łączy Gorzów Wielkopolski z Lublinem. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą skorzystać z pociągu IC Wawel, którym można dojechać do Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia oraz stolicy naszych zachodnich sąsiadów – Berlina.

Nowy rozkład jazdy przyniósł codzienne połączenie z Zielonej Góry do Szczecina.

Warto również odnotować, że mieszkańcy województwa lubuskiego jadąc na ferie, mają od nowego rozkładu jazdy do dyspozycji więcej pociągów kursujących w ramach kategorii InterCity (IC).

Atrakcyjne górskie miejscowości, idealne na zimowy wypoczynek

Sonda
Masz już plany na ferie?
PKP wznawia kultowe połączenie. Pierwszy pociąg odjechał pusty