ROZRYWKA

Strzelnice w Gorzowie i okolicy. Gdzie można poćwiczyć strzelanie? Kto może pójść na strzelnicę?

2024-04-01 15:34

Strzelnice, czyli specjalnie przygotowane miejsca, w których w bezpiecznych warunkach można poćwiczyć strzelanie do celu, cieszą się coraz większą popularnością. Gorzowianie również mogą poczuć ciężar broni, bo w mieście i okolicy znajduje się kilka strzelnic, na których można spróbować swoich sił. Gdzie dokładnie?

Czy każdy może pójść na strzelnicę?

Strzelnica to obiekt przeznaczony do prowadzenia strzelań szkoleniowych sportowych i rekreacyjnych oraz treningów strzeleckich. Takie miejsca posiadają specjalne regulaminy, w których dokładnie określono zasady bezpieczeństwa. Co więcej, regulamin taki musi być zaakceptowany w drodze decyzji administracyjnej przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, na którego terenie jest zlokalizowany. W przypadku braku takiej akceptacji, obiekt nie jest uznawany za strzelnicę, a strzelanie poza terenem strzelnicy, pomijając zgłoszone wcześniej polowania, jest zabroniony i traktowane jako przestępstwo.

Co do za zasady, ze strzelnicy może korzystać każdy kto ukończył 6. rok życia - pod warunkiem, że osoby niepełnoletnie będą pod nadzorem opiekuna.

Co daje strzelnica?

Strzelnica to świetna rozrywka zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Można tu przede wszystkim poćwiczyć strzelanie do celu z prawdziwej broni, a to przydatna umiejętność. Oprócz tego, taka forma spędzania wolnego czasu ćwiczy celność, skupienie i pomaga rozładować stres oraz napięcie.

Ponadto, strzelanie to również korzyści fizyczne dla organizmu - strzelec musi być bowiem silny i pewny siebie. Mocne ramiona, plecy i nogi to niewątpliwe zalety z regularnego strzelania.

Wreszcie, każda forma ruszenia się zza biurka czy telewizora jest dobra dla naszego ciała i umysłu, a każda nowa pasja rozwija i ubogaca.

Strzelnice w Gorzowie i okolicy

W okolicy Gorzowa znajduje się kilka strzelnic, w których pod czujnym okiem instruktora można nauczyć się strzelać lub przynajmniej spróbować swoich sił w strzelectwie:

  1. Con-Tra - Strzelnica w Wojcieszycach
  2. Strzelnica KSK Pretor w Lubiszynie
  3. Centrum Strzeleckie Nietoperek
  4. Strzelnica GTS Brass w Racławiu
  5. Strzelnica Pneumatyczna LOK Kadet w Gorzowie

Najlepsze ośrodki SPA w okolicy Gorzowa

Sonda
Uczyłeś/aś się kiedyś strzelać?
#uczymysiestrzelac czyli nowy program Fabryki Broni w Radomiu