gorzów strzelce kryptowaluty

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policja

Strzelce: Wirtualne inwestycje- realne skutki i straty!

2023-05-10 12:12

Mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego dali się zwieść internetowym oszustom i nabrali się na kryptowaluty. Stracili 140 tysięcy złotych! Jaką metodą działają przestępcy? Jak się uchronić przed manipulacją?

Oszuści starają się być bardzo wiarygodni. Najczęściej kontaktują się przez pseudoreklamy, które przyszły inwestor widzi na ekranie swojego komputera lub telefonu. Kiedy w nie kliknie pojawiają się informacje zachęcające do inwestycji w kryptowaluty.

W trakcie korespondencji z rzekomym przedstawicielem firmy, osoby zachęcone dużym zyskiem zaczynają wpłacać pieniądze z nadzieją na błyskawiczne wzbogacenie się. Jednak gdy chcą wypłacić środki, okazuje się, że po pieniądzach i oszustach nie ma śladu. W ten sposób kobieta straciła 120 tysięcy złotych a mężczyzna 20.

Bywa i tak, że ofiara nie zdąży „zainwestować” a oszuści przez specjalne oprogramowanie uzyskują niezbędne hasła i loginy, co pozwala wyczyścić konta bankowe. Policjanci przypominają, aby zachować czujność i rozsądek przy inwestowaniu pieniędzy przez Internet. Odzyskanie ich, czy namierzenie sprawców jest bardzo trudne.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech! Kilkadziesiąt osób rannych

QUIZ. Straszny quiz o zjawiskach paranormalnych! Duchy i UFO to tylko początek. Odważysz się?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Trójkąt Bermudzki?