gorzów bank żywności

i

Autor: Tumisu/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Bank Żywności

Lubuskie: Nie w lutym a w maju, pomoc żywnościowa z dużym opóźnieniem!

2023-05-09 15:00

Bank Żywności w Gorzowie, który zajmuje się całym regionem, jeszcze sobie jakoś radzi. Gdyby nie sieci marketów czy producenci byłoby naprawdę kiepsko. Rosną ceny produktów, przybywa ubogich lubuszan, a żywności do podziału jest coraz mniej.

Niestety czasy są coraz trudniejsze. Zbiórka Wielkanocna w Lubuskiem wypadła słabo- zebrano około 3 ton, gdy w poprzednich edycjach było 3-4 razy więcej. Inflacja daje się we znaki. Wyższe ceny to mniejszy popyt, ograniczona produkcja i do organizacji trafia o wiele mniej żywności. Program pomocy ma kilka miesięcy poślizgu. Będzie też okrojony.

- I tutaj mamy zmartwienie, bo to jest tylko 9 kilogramów na cały rok. Wcześniej było o wiele więcej- 55, a w roku ubiegłym 27 kilogramów żywności. W paczce były cztery oleje, a teraz będą tylko dwa. Pozyskujemy produkty od sieci marketów czy producentów. Po prostu żebrzę - mówi Krystyna Rogacewicz, dyrektor gorzowskiego Banku Żywności.

gorzów bank żywności 1

i

Autor: Bank Żywności w Gorzowie/facebook.com BŻ na razie sobie radzi.

Produkty w ramach programu mają pojawić się w maju, ich wydawanie zacznie się w czerwcu. W Gorzowie jest 10 tysięcy osób potrzebujących. W najgorszej sytuacji są osoby starsze samotne, dla których 9 kilogramów to kropla w morzu potrzeb. Federacja banków stara się wsparcie z rezerwy rządowej.

Katarzyna Dowbor po 10 latach żegna się z programem "Nasz nowy dom"

Wakacje 2024 - jak powinieneś je spędzić? Rozwiąż quiz i sprawdź

Pytanie 1 z 10
Co najchętniej robisz w wolnym czasie?