marihuana

i

Autor: Getty Images

Strzelce Krajeńskie: Za 5 kilogramów marihuany może dostać 10 lat

2022-07-13 9:56

10 lat pozbawienia wolności grozi 28 latkowi ze Strzelec Krajeńskich, który został zatrzymany za posiadanie i uprawę dużej ilości marihuany. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił niedawno do sądu.

W ubiegłym roku policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o uprawę i posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli w trzech różnych miejscach marihuanę o wadze ponad 5 kilogramów i kilkadziesiąt gramów grzybów halucynogennych. Mundurowi zabezpieczyli też 65 krzewów konopi. Gdyby nielegalne substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tysięcy porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych. Kryminalni zabezpieczyli również pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Prokurator Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich skierował już do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna usłyszał w sumie cztery zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Seriale PRL. Stawka większa, niż życie, czyli nie ze mną te numery Brunner! Jak dobrze pamiętasz Klossa?

Pytanie 1 z 16
Jak naprawdę nazywał się Hans Kloss?
Policjanci z grupy Speed zatrzymali 21-letniego pirata drogowego