Opel Frontera

i

Autor: Opel Opel Frontera

Służył w straży pożarnej, teraz pomoże na Ukrainie. Gorzów przekaże samochód dla Sum

2022-07-06 15:56

To odpowiedź władz Gorzowa na prośby partnerskiego miasta. Auto, które zostanie przekazane nie jest nowe i swoje już przejechało. Wkrótce trafi na Ukrainę.

Gorzów przekaże samochód dla ukraińskich Sum. ​To kolejne wsparcie dla miasta partnerskiego. Na Ukrainę pojedzie terenowy Opel Frontera. Auto nie jest nowe, ma już 20 lat i za sobą służbę u gorzowskich strażaków. Jego wartość wyceniono na 12 335 zł. Dla Ukraińców będzie to jednak cenny nabytek. O takie wsparcie prosiły władze Sum.

Przekazujemy samochód, który do niedawna służył w Państwowej Straży Pożarnej. Auto było własnością miasta, wróciło do nas i będzie przekazane w najbliższym czasie do miasta partnerskiego Sumy - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: Sumy

i

Autor: Максим Бондаревский/wikimedia.org Partnerskie miasto Sumy (fot. archiwalne)

Gorzów wspiera swoje partnerskie miasto od pierwszych dni wojny. Do Sum wysłano transporty humanitarne z darami zebranymi przez mieszkańców. Gorzów z Sumami współpracuje od 2005 roku. Leży ono we wschodniej Ukrainie, 40 km od granicy z Rosją. W pierwszej fazie wojny toczyły się tam zażarte walki.

Gdzie są pochowani znani Polacy?

Pytanie 1 z 15
Na którym cmentarzu pochowano Andrzeja Wajdę?