stilon gorzów maliszewski

i

Autor: Karol Korniak/FB Stilon Gorzów

Stilon Gorzów

Stilon Gorzów oficjalnie ma już nowego trenera. Wiemy kto nim został!

2023-09-19 17:33

Tym razem zarząd niebiesko-białych odpuścił sobie szukanie szkoleniowców z zewnątrz i postawił na swojego - Łukasza Maliszewskiego. 38-latek poprowadził już trzecioligowca w ostatnim spotkaniu z Unią Turza Śląska.

W ubiegłym tygodniu z funkcji trenera w Stilonie Gorzów zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Marcin Węglewski. Wszystko z uwagi na fatalne osiągniecia niebiesko-białych, którzy pod wodzą Węglewskiego nie wygrali w tym sezonie żadnego spotkania. Za kadencji trenera z Bełchatowa Stilonowcy dwa mecze zremisowali, pięć przegrali i zdobyli tylko dwie bramki. To wywołało oburzenie ze strony kibiców, którzy głośno domagali się zmian w zarządzie, a nawet zaatakowali i pobili wiceprezesa klubu.

Nowy trener Stilonu Gorzów. kto nim został?

Po rezygnacji Marcina Węglewskiego tymczasowym trenerem został gorzowianin Łukasz Maliszewski. I, jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ z nowym szkoleniowcem ekipa wygrała już następny mecz. 2:1 pokonali Unię Turza Śląska.

Maliszewski nie będzie jednak dłużej pełnił funkcji tymczasowego trenera, ponieważ... został nim na stałe! Taka informacja pojawiła się na oficjalnym profilu Stilonu. ​Maliszewskiemu na ławce będzie pomagał Michał Fernezy. 

Kim jest Łukasz Maliszewski?

Popularny Malin dopiero zaczyna swoją trenerską karierę. Ma jednak za sobą bogatą i jeszcze nie zakończoną oficjalnie karierę piłkarską.

Pierwsze kroki stawiał w Warcie Gorzów, większość życia spędził jednak w GKP i później Stilonie Gorzów. Dzięki świetnym występom w ówczesnym gorzowskim pierwszoligowcu, w międzyczasie załapał się na 13 występów w ekstraklasowej Koronie Kielce. Był też zawodnikiem Polonii Bytom.

Zobacz też: Najlepsi piłkarze okresu PRL

QUIZ: Test o Mariuszu Pudzianowskim. Więcej niż jeden błąd to wstyd dla fanów Pudziana!

Pytanie 1 z 14
Skąd pochodzi Mariusz Pudzianowski?
3. Radosław Majdan: Ujawnia najlepszego kandydata na selekcjonera. "Jego czas przyjdzie"