Statek Widmo

i

Autor: Lodołamacz Kuna / Facebook.com

REJS

Statek Widmo na Warcie. Każdy może się wybrać w wyjątkowy rejs po rzece

2023-06-28 10:59

Przez całe wakacje mieszkańcy Gorzowa będą mieli okazję skorzystać z niezwykłych rejsów, jakie oferuje statek Widmo. W planach są zarówno trwające godzinę rejsy w okolicach miasta, jak i nieco dłuższe, bo czterogodzinne, wycieczki do Kostrzyna. Jeśli chciałbyś przeżyć niesamowitą przygodę - ta oferta jest dla Ciebie!

Wcześniej lodołamacz Kuna, a teraz statek Widmo oferuje mieszkańcom niepowtarzalne rejsy po rzece Warcie. Widmo to statek w rodzaju tramwaju wodnego z miejscami dla 60 osób.

Obecnie nie można wypłynąć lodołamaczem Kuną, który cumuje w Gryfinie, ponieważ stan wody w okolicach Gorzowa jest w tej chwili zbyt niski. Dlatego do dyspozycji mieszkańców po raz kolejny oddany został statek Widmo, który gwarantuje równie ciekawe wycieczki.

Rejsy po Warcie w Gorzowie

Bliskość natury, wody i świeże powietrze to niezwykle kusząca propozycja na spędzenie wolnego, letniego czasu. Zwłaszcza, że na pokładzie będzie można posłuchać ciekawych opowieści dotyczących żeglugi i gorzowskich statków.

Każdy kto chce przepłynąć się statkiem po rzece ma do wyboru dwie opcje:

  •  Godzinna wycieczka w Gorzowie

Start na Bulwarze Wschodnim. Statek skieruje się w stronę gorzowskiego portu zimowego i gorzowskich bulwarów, po czym na wysokości przystani wioślarskiej zawróci do miasta. Podczas rejsu uczestnicy będą mogli posłuchać historii o Gorzowie, żegludze śródlądowej oraz o odbudowie lodołamacza "Kuna".

Bilety dostępne przed rejsem w cenie: 30 zł normalny i 20 zł ulgowy. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, a same rejsy będą się odbywać przy minimum 30 uczestnikach.

  • Czterogodzinna wycieczka do Kostrzyna nad Odrą

Tutaj również statek wypływa z Bulwaru Wschodniego, ale płynie aż do Kostrzyna. Jak informują organizatorzy: to niepowtarzalna okazja na zobaczenie ujścia Warty o zachodzie słońca. Na pokładzie również opowiadane będą historie o gorzowskich statkach czy żegludze na Warcie. W cenie biletu udostępnione zostanie także miejsce grillowe, więc chętni muszą tylko zabrać ze sobą wkład na grill.

Rejs jest wyłącznie w jedną stronę, w ramach wycieczki nie ma zaplanowanego powrtou, ale godziny rejsu zostały ustalone tak, aby połączyć je z godzinami odjazdów szynobusów. Dlatego uczestnicy, po wyjściu z pokładu będą mogli spokojnie udać się na szynobus, którym wrócą do Gorzowa.

Bilety dostępne przed rejsem w cenie: 60 zł normalny i 40 zł ulgowy. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, a same rejsy będą się odbywać przy minimum 30 uczestnikach.

W celu zarezerwowania miejsca można napisać za pośrednictwem Facebookowego profilu Lodołamacz Kuna lub też zadzwonić na numer: +48 694 487 592.

Najbliższe terminy rejsów po Warcie statkiem Widmo 2023

28.06.2023 godz. 16:00 - rejs do Kostrzyna (4 godziny)

01.07.2023 godz. 11:00 oraz godz. 17:00 - rejs statkiem po Warcie (1 godzina)

02.07.2023 godz. 12:00 - rejs statkiem po Warcie (1 godzina)

09.07.2023 godz. 12:00 - rejs statkiem po Warcie (1 godzina)

Terminy ustalane są na bieżąco. Informacje o nowych datach wypłynięcia statku Widmo dostępne są na bieżąco na Facebookowym profilu Lodołamacz Kuna.

Sonda
Masz chorobę morską?
Rejs kontenerowy z Gdańska do Chełmna