Gorzów chroni się przed koronawirusem.

i

Autor: Pixaby

Stan zagrożenia epidemicznego. W Gorzowie trwa uruchamianie oddziału zakaźnego

2020-03-13 21:45

Rząd podejmuje kolejne działania by walczyć z pandemią koronawirusa. Wprowadzono zmiany na granicy, zakaz zgromadzeń. W Gorzowie osoby, które mogą być zarażone patogenem nie będą już wożone do Zielonej Góry. W mieście w błyskawicznym tempie powstaje szpital zakaźny.

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia. Pozamykane szkoły, urzędy pracujące w ograniczonym zakresie mają nakłonić Polaków do pozostania w domach. W kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Co to dla nas oznacza?

Od niedzieli wprowadzona zostanie kontrola na granicach i kwarantanna dla przyjeżdżających. Już w sobotę zamknięte muszą być wszystkie lokale gastronomiczne, kluby. Galerie handlowe mogą funkcjonować w ograniczonym zakresie - czynne apteki, sklepy spożywcze. Wprowadzono także zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Bardzo ważne dla gorzowian jest także otwarcie szpitala zakaźnego. Ewentualni chorzy będą leczeni na miejscu bez konieczności przewożenia do Zielonej Góry. Zakaźny zorganizowano w dwóch budynkach przy ulicy Walczaka. Jest tam 200 łóżek, w tym także 20 przygotowanych do intensywnej opieki. Będzie także specjalna sala operacyjna.

Lecznica dostała dodatkowe pieniądze na przygotowanie szpitala zakaźnego. Jeszcze nie ma w nim pacjentów. Formalnie zacznie działać od poniedziałku.