Stalowa armia wraca na front. Gorzowscy żużlowcy z szansami na walkę o medale

i

Autor: www.facebook.com/StalGorzow1947 Stalowa armia wraca na front. Gorzowscy żużlowcy z szansami na walkę o medale

Stalowa armia wraca na front. Gorzowscy żużlowcy z szansami na walkę o medale

2020-08-25 9:34

W poniedziałek (24.08) na torze przy Śląskiej Moje bermudy Stal Gorzów bez problemów rozprawiła się z MRGARDEN GKM Grudziądz wygrywając 57 do 33. Żółtoniebiescy zgarnęli także punkt bonusowy co przybliża drużynę do rundy play-off.

Gorzowianie do tego pojedynku przystąpili z gościem w składzie. Od początku sezonu w tej roli świetnie spisuje się młody Australijczyk Jack Holder. Zastąpił on wracającego do zdrowia Nielsa Kristiana Iversena. Szansę otrzymali szukający formy Szymon Woźniak i Krzysztof Kasprzak. Ten ostatni w sobotę (22.08) zajął trzecie miejsce w zawodach Grand Prix Challenge i awansował do przyszłorocznego cyklu walki o indywidualne mistrzostwo świata. Swoją zwyżkową jazdę potwierdził w poniedziałek. Kasprzak jeździł z zębem i charakterem, podobnie jak Szymon Woźniak. Panowie pojechali w końcu tak jak przyzwyczaili do tego kibiców w latach ubiegłych. Wygląda na to, że po problemach z pierwszej części sezonu nie ma już śladu i teraz może być tylko lepiej.

Spotkanie od początku zdominowane było przez miejscowych. Po 4 biegach Stal prowadziła 17 do 7. Z każdym kolejnym wyścigiem przewaga rosła a po 10 biegu wynosiła już 20 punktów.

Emocji dostarczali wspomniani Wożniak oraz Kasprzak ale nie brakowało ciekawych akcji Andersa Thomsena czy młodego Holdera. Swoje jechał Bartosz Zmarzlik. Mistrz Świata wygrał trzy biegi a w dwóch ostatnich musiał uznać wyższość rywali. W 13. gonitwie szybszy był Artem Laguta i Kenneth Bjerre a w 15. Zmarzlik do końca ścigał rosjanina Lagutę ale bez skutku.

Ze swoich występów zadowoleni mogą być młodzieżowcy Stali. Bez problemu podwójnie wygrali młodzieżowy bieg meczu a później krzyżowali plany grudziądzan.

Dla Stali punktowali: Zmarzlik 12, Thomsen 11, Woźniak i Kasprzak po 10, Holder 6, Karczmarz 5, Jasiński 3.

Po tym zwycięstwie Stal zajmuje 6 miejsce w tabeli. Na koncie ma 12 meczowych punktów. Do czwartego miejsca -premiowanego walką o medale- brakuje im dwóch oczek. To się może zmienić jeszcze we wtorek(25.08). Wówczas ma zapaść decyzja odnośnie meczu w Częstochowie. Zawody pod Jasną Górą miały się odbyć w piątek (21.08) ale gospodarze po wcześniejszych odpadach deszczu nie przygotowali toru i mecz nie doszedł do skutku. Zostanie albo powtórzony albo Stal Gorzów wygra go walkowerem. Decyzja władz ligi ma być znana jeszcze dzisiaj (25.08).

A kolejny mecz już w niedzielę. Do Gorzowa na setne derby przyjedzie Falubaz Zielona Góra.