Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia Anders Thomsen

ŻUŻEL

Stal Gorzów została pokrzywdzona w tym sezonie? Szykuje się wielka zmiana w regulaminie PGE Ekstraligi!

2023-08-24 16:21

Ebut.pl Stal Gorzów w bardzo pechowych okolicznościach odpadła z rywalizacji o medale mistrzostw Polski. Podopieczni Stanisława Chomskiego przegrali ćwierćfinałowy dwumecz z Tauron Włókniarzem Częstochowa i ostatecznie zajęli piąte miejsce w kraju. Może byłoby zupełnie inaczej, gdyby kontuzji tuż przed najważniejszą częścią sezonu nie doznał Anders Thomsen. Teraz PGE Ekstraliga zmienia przepisy. Na jakie? O tym poniżej.

Duńczyk doznał kontuzji dzień przed pierwszym meczem z Tauron Włókniarzem podczas Grand Prix Łotwy w Rydze. Między innymi złamana ręka praktycznie zakończyła mu sezon i już wtedy było wiadomo, że gorzowianom będzie bardzo ciężko powalczyć o cokolwiek w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Czarny sen Stali się niestety spełnił, bo aktualni wciąż wicemistrzowie Polski odpadli w ćwierćfinale, a szalę goryczy przelała właśnie kontuzja Andersa Thomsena. Sprawy wyglądałyby być może nieco inaczej, gdyby za Thomsena można byłoby stosować zastępstwo zawodnika. Przypomnijmy, że w tym sezonie można tak robić w obliczu kontuzji najlepszego zawodnika w danym zespole pod względem średniej biegopunktowej, a w Gorzowie jest nim Martin Vaculik.

Sezon dla Stali zakończony, ale działacze już dopinają transfery z kolejnymi zawodnikami, którzy mogą wystąpić w żółto-niebieskich barwach w sezonie 2024. Poniższa galeria przedstawia ów listę. Dalsza część artykułu znajduje się pod wspomnianą galerią!

Gorzowianie więc byli skazani na Mathiasa Pollestada, dla którego były to jedne z pierwszych występów w najlepszej lidze świata. Wcześniej pojechał tylko w jednym meczu w Lublinie. Zadowalającego efektu i zarazem zaskoczenia nie było.

PGE Ekstraliga dość szybko (ale finalnie i tak o rok za późno) zareagowała na pech gorzowian i według dziennikarza Mateusza Puki z WP SportoweFakty, działacze chcą zmienić przepis odnośnie zastępstwa zawodnika. Jak to ma konkretnie wyglądać?

"Wypracowano kompromis, który reguluje, że od przyszłego sezonu w rundzie zasadniczej zastępstwo zawodnika będzie można stosować tylko za dwóch najlepszych żużlowców, a w play-off "ochronna" regulacja będzie rozszerzona do trzech zawodników z każdej drużyny" – czytamy w artykule.

Bartosz Zmarzlik wywiad
Sonda
Myślisz, że z Thomsenem Stal Gorzów przeszłaby dalej w rozgrywkach PGE Ekstraligi?