Stal Gorzów żużel

i

Autor: pci

Stal Gorzów zmienia taktykę. Będą treningi poza Polską. Klub ma dalej problem z torem

2023-03-14 14:39

Jakiś czas temu informowaliśmy o problemach ebut.pl Stali Gorzów w związku z wyjazdem na tor na pierwszy trening. Sytuacja od tamtej pory się nie zmieniła, bo niestety dla klubu, potwierdziły się prognozy pogody.

Co z pierwszymi treningami ebut.pl Stali Gorzów? Znów ten sam problem

W ostatnim czasie w Gorzowie dość często pada deszcz, a nocą występują jeszcze lokalnie przymrozki. To znacznie utrudnia prace nad torem na stadionie im. Edwarda Jancarza. Gorzowianie pierwotnie mieli mieć gotowy obiekt na 10 marca, ale już wiadomo, że nic z tego nie wyszło, bo pogoda cały czas płata figla.

Wówczas Stanisław Chomski mówił nam, że jeśli problem z torem będzie duży, to gorzowianie będą szukać alternatyw. Jedną z nich miały być treningi na zagranicznych torach i jak się okazuje, właśnie taki plan wdrożył w życie sztab szkoleniowy ebut.pl Stali.

- Na razie czekamy na rozwój wydarzeń i nie panikujemy. Jeśli sytuacja z gorzowskim torem będzie trudna, to rozważymy opcję treningu w innym miejscu, ale to na razie odległa sprawa. Skupiamy się na własnym torze. Mamy nadzieję, że pogoda odpuści - mówił nam na początku marca trener ebut.pl Stali, Stanisław Chomski.

Stal Gorzów wyjedzie na pierwsze treningi poza Polskę

Jak udało nam się ustalić, gorzowianie w najbliższym czasie pojadą do słowackiej Żarnovicy na zaproszenie Martina Vaculika, który jest wychowankiem tego toru i ma go do swojej dyspozycji praktycznie cały czas. To tam Stal odjedzie swój pierwszy trening. Kiedy jazdy w Gorzowie? Na ten moment trudno stwierdzić, bo wszystko reżyseruje pogoda. Zagrożony jest także sparing z Fogo Unią Leszno, który ma się odbyć 25 marca.

Sonda
Czy kibicujesz Stali Gorzów w PGE Ekstralidze?