Stal Gorzów żużel

i

Autor: pci

Stal Gorzów pojedzie na obóz! Bardzo nietypowy kierunek

2023-01-11 12:45

Po roku przerwy, ebut.pl Stal Gorzów wraca do schematu z organizowaniem obozu integracyjnego przed rozpoczęciem sezonu żużlowego. Tym razem nie będą to ciepłe kraje, jak to było w przypadku 2021 roku.

Gorzowianie postanowili zupełnie zmienić kierunek obozu. W tym roku żużlowa ebut.pl Stal poleci do... Finlandii. Obóz rozpocznie się w połowie lutego w Lahti i potrwa przez tydzień. Stal będzie przygotowywała się w ośrodku olimpijskim, więc zawodnicy będą mieli świetne warunki.

Na obozie pojawią się wszyscy zawodnicy oraz sztab szkoleniowy. W Finlandii padnie także wybór nowego kapitana, bo po odejściu Bartosza Zmarzlika jest wolny "wakat".

- Zawodnicy będą jeździć na nartach oraz uprawiać zimowe sporty motorowe. Głównym celem jest integracja - mówi nam Michał Wasilewski, rzecznik prasowy ebut.pl Stali Gorzów.

- W mocno zimowych warunkach chcemy przygotowywać się do nowego sezonu. Narty, siłownia, ale także w różnej formie zimowe wersje sportów motorowych - nad tymi rzeczami chcemy się skupić - powiedział Stanisław Chomski.

Przypomnijmy, że pod koniec marca pierwsze sparingi żużlowców. Najpierw zawodnicy zmierzą się w dwumeczu z Fogo Unią Leszno, a następnie z Betard Spartą Wrocław. Pierwszy mecz w PGE Ekstralidze gorzowskich żużlowców odbędzie się natomiast 8 kwietnia na torze w Toruniu.