Stadion Stali Gorzów

i

Autor: Przemysław Ciućka

SPORT

Stal Gorzów nie pojedzie. Mecz z Unią Leszno został odwołany

2024-05-31 8:17

To fatalny pod względem pogody początek sezonu dla gorzowskich żużlowców. Zapowiadany na piątek (31.05) mecz pomiędzy ebut.pl Stalą Gorzów a Fogo Unią Leszno został odwołany z uwagi na prognozowane opady deszczu. Tak szybko podjęta decyzja to zapewne pokłosie wydarzeń, jakie miały miejsce w trakcie ostatniego spotkania z Grudziądzem.

Mecz Stali Gorzów się nie odbędzie. Klub zdecydował

Dzień przed meczem, czyli w czwartek (30.05) na oficjalnym profilu Stali Gorzów pojawiła się informacja o tym, że zaplanowany mecz 7. kolejki z ekipą z Leszna zostaje odwołany.

UWAGA ❗Mecz #GORLES planowany na jutro zostaje odwołany ❌Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody jutrzejsze spotkanie nie odbędzie się. Mając na uwadze dobro kibiców decyzja została podjęta odpowiednio wcześniej.Oczywiście, bilety zachowują ważność. O możliwości zwrotu i nowej dacie meczu z FOGO Unia Leszno poinformujemy w osobnym komunikacie.#STALeRAZEM" - napisano na profilu Stal Gorzów na Facebook'u.

Rzeczywiście, zgodnie z zapowiedziami synoptyków przez cały piątek w Gorzowie (jak i w całym województwie) będzie deszczowo i burzowo. IMGW wydał nawet ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami, deszczem, silnym wiatrem, a nawet opadami gradu.

Klub nie czekał do ostatniej chwili

Odwołanie meczu na dzień przed rozgrywkami z pewnością ma związek z ostatnimi wydarzeniami, do których doszło we wtorek (28.05) w meczu Gorzów-Grudziądz. Przypomnijmy: wtedy również pogoda nie sprzyjała, a deszcz padał praktycznie przez cały dzień. Mimo odpowiednich zabezpieczeń i najwyższej jakości sprzętów służących do osuszania toru nawierzchnia toru zamokła, a sędzia zawodów przez prawie 5 godzin odwlekał decyzję o rozpoczęciu bądź też odwołaniu meczu. Ostatecznie, zdecydował, że spotkanie... zakończy się walkowerem, co wywołało ogromne oburzenie w całym środowisku żużlowym.

Aby uniknąć podobnej sytuacji i tym razem, klub Stal Gorzów odpowiednio wcześniej podjął decyzję o odwołaniu dzisiejszego meczu. Na razie nie podano jeszcze nowego terminu spotkania Stali Gorzów z Unią Leszno.

Stal Gorzów - GKM Grudziądz. Kibice przez ponad 5 godzin byli uwięzieni na stadionie, a mecz się nie odbył!

Sonda
Uważasz, że odwołanie meczu to dobra decyzja?
POLSCY ŻUŻLOWCY PO GRAND PRIX. SZYMON WOŹNIAK I DOMINIK KUBERA SZCZERZE O BŁĘDACH