Stal Gorzów

i

Autor: mazinio Czy Stal pokona wrocławską Spartę

Stal Gorzów może pojechać ligę bez Duńczyków!

2020-04-03 13:31

Władze PGE Ekstraligi przymierzają się do startu rozgrywek i nie wykluczają drastycznych zmian. Jak będzie funkcjonować liga w czasach pandemii. Kiedy wystartuje?


Rozważane jest np. okrojenie składów do sześciu zawodników i tylko wyłącznie z polską licencją. To oznacza, że Stal jechałaby bez zawodników z Dani. Zmarzlik, Kasprzak, Woźniak - to byłaby mocna ekipa. Czy kluby zgodzą się na takie rozwiązanie?

Rywalizacja o ligowe punkty niemal na pewno nie rozpocznie się w maju. Najszybciej może to nastąpić w czerwcu, o ile sytuacja z pandemią koronawirusa zostanie opanowana. Zawodnicy dostaną przed startem ligi dwa tygodnie na treningi. Władze ligi - rozważają też jazdę w październiku i na początku listopada.

Niewykluczone, że rozgrywki zostaną skrócone o fazę play-off, lub odbędą się po rundzie zasadniczej tylko dwa mecze finałowe. 

Żużlowcy zostali też poinformowani i o tym, że ich zarobki ulegną zmniejszeniu, bo kluby są w trudnej sytuacji finansowej. Przypomnijmy: start ligi na razie był już dwukrotnie przekładany.