Magistrat chce wspierać lokalne firmy

i

Autor: Bartek Wawraszko (Bast)/commons.wikipedia.org Magistrat chce wspierać lokalne firmy

Gorzów: Magistrat chce pomóc lokalnym przedsiębiorcom. Znamy szczegóły

2020-04-02 15:09

Władze miasta chcą dopłacić gorzowskim firmom do pracowników a także chcą pomóc w opłatach z najem lokali. Pomysły na walkę ze skutkami koronawirusa muszą jeszcze zatwierdzić radni podczas najbliższej sesji. Rajcy będą musieli także zdecydować z jakich inwestycji Gorzów zrezygnuje by zaoszczędzić pieniądze na realizacje programów pomocowych.

Urzędnicy chcą pomóc firmom, które prowadzą działalność w pomieszczeniach wynajmowanych od osób prywatnych. Najemcy takich lokali otrzymają wsparcie w wysokości 8 złotych za każdy metr kwadratowy zajmowanej powierzchni.

Władze Gorzowa chcą także przeznaczyć 1,5 mln zł dla Powiatowego Urzędu Pracy. Ten z tych środków ma wesprzeć lokalne firmy, które zatrudniają do dziesięciu pracowników. Takie przedsiębiorstwo ma otrzymać tysiąc złotych wsparcia na każdego zatrudnionego.

Wsparcie lokalnego rynku z budżetu miasta to konieczność rezygnacji z inwestycji. Radni pracują nad listą zadań z których można zrezygnować. To jeszcze nieoficjalna wiadomość, ale wydaję się, że miasto zrezygnuje z budowy hali widowiskowo-sportowej przy Słowiance. Natomiast mniejsze projekty mają być realizowane, ponieważ z reguły są wykonywane przez lokalne firmy.