Choroby płuc

i

Autor: Lubuskie / www.facebook.com

WOŚP

Sprzęt od WOŚP trafi do lubuskiego szpitala! Placówka w Torzymiu wzbogaci się o aparaturę do walki z chorobami płuc

2024-05-21 14:00

Dzięki tegorocznej zbiórce prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pierwsze urządzenia niezbędne do kompleksowego leczenia chorób płuc trafiają już do polskich szpitali. Specjalistyczną aparaturę otrzyma też lecznica w Torzymiu!

Szpital w Torzymiu dostał sprzęt od WOŚP

Coroczna zbiórka pieniędzy prowadzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a Polacy ochoczo otwierają swoje serca i wrzucają do puszek rekordowe kwoty. W tym roku, podczas 32. finału WOŚP zebrano aż 281 879 118,07 zł! Pieniądze powędrują na wsparcie oddziałów pulmonologicznych w szpitalach — zakupiony zostanie za nie m.in. specjalistyczny sprzęt potrzebny do walki z chorobami płuc (płuca zostały najmocniej obciążane na skutek pandemii Covidu).

Dzięki zbiórce uda się wyposażyć wiele polskich szpitali, w tym m.in. szpital zlokalizowany w Lubuskiem, w dokładniej w Torzymiu.

Dostaliśmy sprzęt w ramach tegorocznego finału zbiórki. WOŚP – sprzęt, który nas najbardziej interesował i o który prosiliśmy. Cieszę się bardzo" – powiedziała Katarzyna Lebiotkowska, prezeska Lubuskiego Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu.

Specjalistyczne urządzenia na oddziałach pulmonologicznych

Do lecznicy w Torzymiu trafi zestaw do wideobronchoskopii i endobronchosonografii, szafa endoskopowa, myjnia endoskopowa, urządzenie do kriobiopsji płuc, stół do zabiegów endoskopowych, cyfrowy, przenośny system do drenażu opłucnej oraz przyłóżkowy aparat RTG.

Wszystko to rozmieszczone zostanie na oddziale gruźlicy i chorób płuc i będzie wykorzystywane do diagnostyki chorób płuc i wykonywania zabiegów.

Zobacz też: 32. finał WOŚP w Gorzowie

Sonda
Wspierasz WOŚP?
Bydgoskie Morsy dla WOŚP. To była lodowata kąpiel w szczytnym celu