Gorzów: centrum

i

Autor: SG Centrum Gorzowa.

Sprawdź jaki ma być Gorzów w 2030 roku i... dorzuć swoje pomysły

2021-03-16 16:35

Trwają konsultacje projektu strategii rozwoju Gorzowa do 2030 roku. Dokument został opracowany w minionym roku. Pokazuje on główne cele, do których dążyć ma miasto. Mieszkańcy mogą się z nim teraz zapoznać i zgłosić swoje uwagi. Spotkania w tej sprawie odbędą się w kwietniu.

W 2030 roku Gorzów będzie idealnym miastem do życia? Tak zakłada projekt strategii miasta. Rozpoczęły się konsultacje dokumentu, który był opracowywany w ubiegłym roku z udziałem gorzowian. Teraz każdy może się z nim zapoznać i dołożyć swoje uwagi i pomysły. Zaplanowano dwa otwarte spotkania konsultacyjne: 15 i 22 kwietnia w gorzowskiej bibliotece.

Spodziewam się, że mieszkańcy nadadzą tej strategii takiego smaku. Wniosą do tej strategii rzeczy na które, my może nie zwróciliśmy uwagi. One często są istotne z perspektywy lokalnej - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: prezydent

i

Autor: SG Prezydent Jacek Wójcicki (w środku) prezentuje założenia strategii miasta do 2030 roku.

Strategia wyznacza cztery główne cele. Gorzów 2030 roku ma być atrakcyjnym miastem, dla aktywnych mieszkańców, przystosowanym do wyzwań i stawiający na innowacyjną gospodarkę.

Chcemy jeszcze ściślej współpracować z przedsiębiorcami. Chcemy przygotować im dobrą ofertę inwestycyjną. Jeśli chodzi o atrakcyjną przestrzeń do życia, chcemy bardziej zadbać o centrum miasta. Chcemy, żeby było ono swoistym salonem miasta - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent miasta.

Szczegółowe informacje na temat strategii i konsultacji znajdziecie na stronie internetowej miasta.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?