Prezes Stali Gorzów Waldemar Sadowski i prezydent miasta Jacek Wójcicki

i

Autor: facebook.com/StalGorzow1947

Spółka Skarbu Państwa zostanie sponsorem Stali Gorzów?! Jest na to duża szansa! Znamy szczegóły

2023-02-17 14:28

Po bardzo krętych ostatnich tygodniach w ebut.pl Stali Gorzów, wydaje się, że wszystko powoli wychodzi na prostą. Klub przygotowuje się do nadchodzącego sezonu, a zawodnicy integrują się na obozie w fińskim Lahti. Działacze również nie próżnują i wciąż budują bazę partnerów biznesowym na ten rok, ale i na przyszłość.

Stal Gorzów ze wsparciem spółki Skarbu Państwa? Ogromne pieniądze na stole

Stal nie próżnuje i wciąż walczy o jak największy budżet w tym roku, jak i w przyszłych latach. Nie jest tajemnicą, że gorzowianie od dłuższego czasu szukają dużego sponsora. W grę wchodzi umowa nawet z dużym partnerem ze spółki Skarbu Państwa.

Skontaktowaliśmy się z gorzowskim klubem, gdzie nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Jednak na pytanie o umowę z dużym sponsorem, można było wyczuć, że może faktycznie jest coś na rzeczy. W klubie panuje jednak duży spokój, bo w grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze. W każdej chwili może się okazać, że to, o czym pisze się w mediach, będzie prawdą, ale klub działa na wielu frontach i nowy partner biznesowy może być zupełnie inny.

Jednak z naszych informacji wynika, że chodzi o spółkę KGHM Polska Miedź S.A. To może niektórych zaskoczyć, bo przecież w ostatnich sezonach, to Grupa Enea była sponsorem klubu, a Stal jeździła w rozgrywkach Ekstraligi U24 właśnie z tym sponsorem w nazwie. Czy gorzowianie planują mieć w swoich szeregach dwie spółki Skarbu Państwa? Jeśli tak się stanie, to do klubowej kasy wpłyną naprawdę ogromne środki.

Stal Gorzów z rekordowym budżetem na sezon 2023

Pod koniec listopada informowaliśmy o tym, że Stal w 2023 roku pojedzie z rekordowym budżetem. Chodzi o ponad 20 mln złotych. Nie jest to jednak i tak ogromna kwota, bo część z nich będzie sumiennie rozdysponowana. Jeśli podzielimy ją na poszczególne elementy, to w klubowej kasie nie zostanie aż tak dużo, jak każdemu może się wydawać. Wydatki na podstawowych zawodników to koszt około 10 milionów, a do tego dochodzą sprawy związane z Ekstraligą U24.

Sonda
Czy kibicujesz Stali Gorzów w PGE Ekstralidze?