Waldemar Sadowski i Jacek Wójcicki

i

Autor: facebook.com/StalGorzow1947

Rekordowy budżet Stali Gorzów w 2023 roku! Znamy kwotę

2022-11-23 12:16

Po odejściu Bartosza Zmarzlika do Motoru Lublin, wydawało się, że budżet Stali Gorzów będzie dużo większy, niż w ostatnich latach. To się potwierdza. Pięniądze w kasie gorzowskiego klubu będą się zgadzać. Kwota mimo wszystko zapiera dech w piersiach.

Za Stalą Gorzów bardzo udany sezon w PGE Ekstralidze. Gorzowianie zdobyli srebrne medale i zostali wicemistrzami Polski. Po sezonie doszło do jednej roszady w składzie. Odszedł Bartosz Zmarzlik, a w jego miejsce będzie jeździł Oskar Fajfer. Dzięki temu wydawało się, że budżet Stali będzie dużo większy, bo nie będą musieli płacić Zmarzlikowi.

Budżet Stali Gorzów 2023. Jaka kwota?

Budżet Stali Gorzów już w tym roku opiewał na granicy 20 milionów złotych. W następnym roku to się zmieni i będzie jeszcze wyższy. To oznacza, że będzie on rekordowym.

- W sezonie 2023 budżet Stali przekroczy więc 20 mln zł., tylko na żużel - powiedział Waldemar Sadowski na łamach Gazety Lubuskiej.

Jest to na pewno duża kwota, ale jeśli podzielimy ją na poszczególne elementy, to w klubowej kasie nie zostanie aż tak dużo, jak każdemu może się wydawać. Wydatki na podstawowych zawodników to koszt około 10 milionów, a do tego dochodzą sprawy związane z Ekstraligą U24.

Sonda
Czy lubisz żużel?