Scena Letnia teatr Gorzów

i

Autor: Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Gorzów/Facebook.com

TEATR

Czas na spektakle i koncerty pod gołym niebem! Rusza Scena Letnia w Gorzowie. Sprawdź program

2023-06-29 10:16

W tym roku mieszkańcy po raz kolejny będą mogli skorzystać z letniej oferty gorzowskiego teatru. We wszystkie weekendy lipca na scenie, która ustawiona zostanie za głównym budynkiem teatru, odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Kiedy ruszy Scena Letnia 2023 w Gorzowie?

W ramach Sceny Letniej zorganizowane zostaną między innymi spektakle, koncerty i programy artystyczne. To wszystko na świeżym powietrzu i całkowicie za darmo!

Pierwsze wydarzenie w ramach Sceny Letniej zaplanowano już na 30. czerwca. Spektaklem dla dzieci pt. "Tajemniczy Turban" zainaugurowane zostaną letnie atrakcje. Łącznie odbędzie się 15 wydarzeń, w tym 5 dla dzieci.

Scena Letnia 2023 - program

30.06.2023 godz. 11:00 "Tajemniczy Turban" (dla dzieci)

"Mamy przyjemność zaprezentować interaktywną opowieść teatralną pt. "Tajemniczy Turban", bajkę składającą się z dwóch baśni turkmeńskich. Historia Lenia, który myślał tylko o sobie i pogardził szczęściem, jakie podarował mu los. Opowieść o tym, jak sprzyjające okoliczności odkrywają i nagradzają to, co jest w nas najcenniejsze: dobroć, mądrość, uczynność. Siedemdziesiąt minut znakomitej zabawy dla najmłodszych i nie tylko. Barwne kostiumy, maski, zaczarowane dekoracje i nieustanna obecność dzieci w baśniowej krainie".

01.07.2023 godz. 20:30 "Kudelski Trio"

Koncert piosenki francuskiej i polskiej. W repertuarze utwory takich gwiazd jak Edith Piaf, Jacques Brel, Gilbert Becaud czy Charles Aznavour.

02.07.2023 godz. 20:30 "4 tony podłogi"

To historia głodnego sukcesu czterdziestokilkuletniego mężczyzny, który przed laty przyjechał do stolicy z nadzieją na oszałamiającą karierę… I dorobił się majątku, stanowiska, które nie mieści się na wizytówce i cudownej żony, która „tak już ma, że jak inne coś mają, to ona też musi…”.

07.07.2023 godz. 12:00 "Urodziny Baby Jagi" (dla dzieci)

"Urodziny Baby Jagi" to wesoły spektakl, przedstawiony w żywym planie z wykorzystaniem lalek (muppety i marionetki), z masą melodyjnych piosenek. Parodia znanych i lubianych bajek dla dzieci, która rozbawi zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Lis Przechera porywa Panu Bajarzowi worek z bajkami, które rozsypują się po lesie i mieszają ze sobą. Na tytułowych urodzinach Baby Jagi spotykają się różne postacie bajkowe przedstawione w krzywym zwierciadle. W między czasie trwa poszukiwanie złego lisa".

08.07.2023 godz. 20:30 "10 sekretów Marylin Monroe"

Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz.

09.07.2023 godz. 20:30 "Kolacja na cztery ręce"

Fikcyjne spotkanie dwóch wielkich kompozytorów – Bacha i Haendla w sztuce Paula Barza. Spektakl, obok niezwykłej znajomości epoki, pokazuje pełen pasji pojedynek dwóch wielkich osobowości. Dwaj muzyczni geniusze, dwa skrajnie różne charaktery. Miłośnik londyńskich salonów, bogaty i wpływowy, ulubieniec królów siada naprzeciwko skromnego, ale uznanego i szanowanego współtowarzysza. Urodzili się w tym samym roku, ale nigdy się nie spotkali. Czy pod wyszukanymi strojami i kunsztownymi perukami mogą się kryć zwykłe ludzkie słabości? Co wyniknie z tego spotkania? 

14.07.2023 godz. 12:00  "Bajki do góry nogami" (dla dzieci)

Jest to zabawna adaptacja dwóch znanych bajek dla dzieci połączona kabaretową formą („Szklana Góra” i „Czerwony Kapturek”).Pan Rączka i Pan Paluszek, dwóch wędrownych Aktorów-Kuglarzy stara się za wszelka cenę pokazać swój spektakl zgromadzonym widzom. Niestety, natrafiają na różne przeszkody, które burzą im ustalony wcześniej plan. Wtedy zaczynają improwizować. Rodzi się nowy spektakl... ale i to przychodzi im z trudem. Mnóstwo gaf, przekomarzań i wzajemnych aktorskich pretensji oraz słownych przejęzyczeń i gagów powoduje, że widz bawi się znakomicie, tym bardziej, że jest wciągnięty w akcję spektaklu.

15.07.2023 godz. 20:30 "Miłość z Facebooka"

Koncert Artura Gotza. Czwarty album Artura Gotza pt. „Miłość z Facebooka" to zabawa konwencjami. Muzycznie nawiązuje do vintage-popu, a tekstowo jest blisko satyry i kabaretu.„Piątek, piąteczek, piątunio”, „Janusz i Grażyna”, „Schabowy”, „Bluesg and troll”, „Kocham disco” czy tytułowa „Miłość z Facebooka” to piosenki, które w zabawny sposób opisują rzeczywistość.To kolejna intrygująca odsłona wokalisty, który jest niezwykle aktywny koncertowo. Wszystkie piosenki są utworami premierowymi napisanymi specjalnie dla Artura Gotza przez Igora Jaszczuka.

16.07.2023 godz. 20:30 Złote przeboje - Tercet czy Kwartet

Koncert jubileuszowy

Gwiazdorski skład: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus oraz profesjonalny pięcioosobowy zespół akompaniujący w składzie: Wojciech Kaleta - wokal, piano, Wojciech Zieliński - instrumenty klawiszowe, Magda Czwojda – gitara, Michał Kwapisz - gitara basowa, Piotr Kończal – perkusja, tworzą formację estradową, łączącą piosenkę, aktorstwo i kabaret. Koncert, a właściwie muzyczne show, zawiera, pastiszowe interpretacje światowych i polskich przebojów. Usłyszymy m.in.: „Prywatki”, „Windą do nieba”, wiązankę przebojów Krzysztofa Krawczyka, „Everybody”, „New York” czy „Blues Brothers”. Wszystko wykonywane na wysokim poziomie artystycznym z ogromnym poczuciem humoru i dystansem. W znakomitą zabawę artyści aktywnie włączają publiczność. Całość jest mistrzowsko powiązana konferansjerką Piotra Gąsowskiego.

21.07.2023 godz. 12:00 "Dbamy o świat"

Zajrzyjcie z nami w różne zakątki naszej planety, sprawdzimy co w świecie piszczy, gdzie go boli i dlaczego.

Całość w humorystycznej opowieści stworzonej przez dwie szalone ryby Plum i Bul, mądra Wiewiórka i Misia. Ale! W niewidocznym wymiarze opowiemy o zaangażowaniu, systematyczności uważności w obserwacji świata. Jak to na nas wpływa? Jak pomaga w budowaniu relacji i dbaniu o nie? Jaki wpływ na nasze życie mają nawyki „Dbania o świat”?

22.07.2023 godz. 20:30 "W starym kinie"

Muzyczna podróż w wykonaniu Tamary Arciuch.

Jesteście sentymentalni? Lubicie stare filmy i retro? Jeśli tak, ta propozycja jest dla Was idealna.Tamara Arciuch zabierze Was w muzyczną podróż do kina dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszycie sentymentalne przeboje z tamtych lat m.in.: „Miłość Ci wszystko wybaczy” czy „Chryzantemy Złociste, ale będziecie mogli też się zakołysać w tanecznym rytmie takich hitów jak: „Ach ja przyjemnie” czy „Ta mała piła dziś”. Jest to także Idealna okazja by młodym przybliżyć repertuar tamtych lat oraz sylwetki gwiazd, które warto ocalić od zapomnienia.

23.07.2023 godz. 20:30 "Ławeczka"

Ona: Tatiana Kołodziejska, On: Janusz Młyński… CZYLI MĘŻCZYZNA Z PRZESZŁOŚCIĄ I KOBIETA PO PRZEJŚCIACHSłynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? Kameralny spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego to opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

28.07.2023 godz. 12:00 "Morskie opowieści"

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Uczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzamy tajniki żeglarstwa. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

29.07.2023 godz. 20:30 "Do trzech razy sztuka" 

Sztuka stawia przede wszystkim pytanie o moralność i etyczne zasady postępowania. Można pokusić się nawet o nazwanie tej próby odtworzenia ludzkich relacji w przyjaźni, alegorią o niezmiennej, ludzkiej naiwności. Lekkie pióro, siła sugestii a także zgrabnie napisane dialogi sprawiają, że ten rodzaj sztuki będący metaforą jest łatwy w odbiorze.

30.07.2023 godz. 20:30 "Matka Polka Terrorystka"

Sztuka opowiada w pełen ironii i humoru sposób o wykluczeniu: o tym co się dzieje z człowiekiem, który wypadł poza nawias. Jednocześnie zostajemy zmuszeni do konfrontacji ze swoją niechęcią, brakiem empatii, z własną słabością i tym, co każe nam sądzić, że honor jest ważniejszy od zupy pomidorowej. Kobieta ujawnia przed nami kolejne szczegóły kryminalnej zagadki, której bohaterką stała się zupełnie niechcący. Jej opowieść nie jest jednak tylko historią młodej matki – to głos wszystkich, którzy czują się niewidzialni, niepotrzebni, niewysłuchani. I tylko krok dzieli ich od bardziej radykalnych rozwiązań. Bo czy tak wiele trzeba, aby wysadzić w powietrze miasto? Może to nie jest wcale takie trudne… jeśli dysponuje się dobrze wyposażoną kuchnią i odrobiną wiedzy pirotechnicznej.

Spektakl to prawdziwa mieszanka wybuchowa: komizm sytuacyjny przeplata się tu z mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji. Wzruszające chwile szczerości kontrastują z błyskotliwymi, pełnymi humoru tekstami.

Sonda
Czy korzystasz z letnich, miejskich atrakcji?
Prapremiera spektaklu "Ludwig" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach