Zatrzymany za potrącenie

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

WYPADKI

Śmiertelnie potrącił kobietę i uciekł. Sprawca usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany

2023-10-20 12:06

Mężczyzna podejrzany o śmiertelnie potrącenie kobiety na terenie gminy Torzym usłyszał zarzuty i decyzją prokuratury najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawca, który uciekła z miejsca wypadku porzucając pojazd został odnaleziony przez policję zaledwie w godzinę po zdarzeniu. Był kompletnie pijany!

Wszystko działo się na terenie gminy Torzym w piątek (13.10) po godzinie 19:00. To właśnie wtedy na jednej z dróg doszło do tragicznego zdarzenia.

Kierujący osobówką staranował kobietę. Nie udało się jej uratować

Jak informują sulęcińscy policjanci: kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen Golf potrącił kobietę, po czym zbiegł z miejsca wypadku. 65-latka natychmiast trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy seniorki nie udało się uratować.

Z kolei sprawca wypadku, 30-letni mężczyzna pozostawił na miejscu pojazd, co znacznie ułatwiło policjantom działanie związane z jego wytypowaniem.

Dzięki natychmiastowej reakcji i zaangażowaniu sił, funkcjonariusze w niecałą godzinę dotarli do 30 – latka, który kierował autem Okazało się, że wsiadł za kierownicę kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mało tego, posiadał wydany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych" informuje Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Policjanci ustalili również, że sprawca nie dostosował prędkości do warunków drogowych oraz ograniczonej widoczności pola jazdy.

30-latek usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

Mężczyzna został przewieziony na komendę, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował też o jego tymczasowym aresztowaniu.30-latkowi za popełniony czyn grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Wypadek między Krzeszycami a Lubniewicami 

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Nikola wsiadła po śmierć. Straszliwy wypadek pod Elblągiem