tragedia

Śmiertelne potrącenie dziecka pod Gorzowem. Zatrzymano podejrzanego 26-latka

2024-02-10 16:59

Do śmiertelnego wypadku w Wawrowie doszło w piątek 9 lutego 2024 roku tuż przed północą. Grupa dzieci szykowała się do wyjazdu na ferie. Nagle w jednego z chłopców wjechało BMW. Policja poinformowała w sobotę, że zatrzymała podejrzanego mężczyznę.

Potrącenie dziecka pod Gorzowem

- Trwają czynności procesowe. Miał (męzczyzna - prz przy sobie narkotyki. Pobierana jest krew do badań - poinformowała Policja na platformie X.

Specjalna policyjna grupa poszukiwawcza prowadziła intensywne czynności, aby odnaleźć kierowcę, który jadąc rozpędzony około północy potracił 10-latka. Jak przekazała policja, znalezione auto pochodziło z jednej z wypożyczalni. Dodano też, że mężczyzna miał wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów. Policja zatrzymała łącznie trzy osoby

Chłopiec zmarł w szpitalu – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Do tragedii doszło w podgorzowskim Wawrowie (woj. lubuskie).

- Dzieci szykowały się właśnie do wyjazdu w góry, na upragnione wakacje, do Zakopanego. W autokarze były pootwieranie luki bagażowe, wszyscy pakowali swoje rzeczy. W pewnym momencie od strony ronda w kierunku Czechowa, z dużą prędkością przejechał kierujący – prawdopodobnie – ciemnym BMW i potrącił dziesięcioletniego chłopca, jednego z uczestników wycieczki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia podjęli próbę reanimacji. Później chłopiec był jeszcze reanimowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Został przetransportowany do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie niestety, zmarł – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinspektor Marcin Maludy.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

- Mogą się one okazać w późniejszym czasie kluczowe. Staramy się je analizować i przesłuchiwać świadków, co nie jest to łatwe, bo z oczywistych względów towarzyszy im ogromna trauma. Widzieli tę tragedię na własne oczy – powiedział  Maludy.

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach