Słońce

i

Autor: fot. Canva Pro

POGODA

Słońce czy deszcz? Pogoda na majówkę 2024 w Gorzowie

2024-04-18 14:40

Majówka zbliża się coraz większymi krokami i jeśli ktoś jeszcze nie zaplanował jak spędzi kilka wolnych dnia, to najwyższa pora to zrobić! Wcześniej warto jednak wiedzieć, czy planować pobyt na świeżym powietrzu czy też zdecydować się na atrakcje pod dachem. Sprawdź, jaką pogodę na majówkę prognozuje się w Gorzowie.

Majówka 2024

Jak co roku wolne majówkowe dni to 1 i 3 maja, tym razem przypadające na środę i piątek. To oznacza, że jeśli ktoś dobrze zaplanuje sobie urlop, może liczyć aż na... 9 dni wolnego! Jak to możliwe? Wystarczy zacząć odpoczynek od weekendu, 27 kwietnia, wziąć urlop na poniedziałek, wtorek i czwartek (29, 30.04 i 02.05), i zakończyć wypoczynek dopiero po kolejnym weekendzie, tj. 6 maja. Warto więc odpowiednio zorganizować sobie czas, by nie spędzać go przed telewizorem bądź ekranem komputera.

Pogoda na majówkę w Gorzowie

Nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, by dobrze się bawić. W Gorzowie również nie brakuje miejsc do spacerów i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Można wybrać się nad jedno z pobliskich jezior, zorganizować sobie grilla w pięknych okolicznościach przyrody czy też pozwiedzać miasto i przejść się malowniczymi bulwarami bądź parkami. Do tego jednak przydałaby się ładna pogoda. Czy na taką można liczyć w trakcie majówki?

Wstępne prognozy dotyczące okresu majówkowego w Gorzowie są takie, że... będzie ciepło i słonecznie! Przynajmniej na początku. Na upał co prawda nie ma co się szykować, ale może to i dobrze — wiosenna aura bardziej sprzyja aktywnościom.

Słońce zacznie się pojawiać na niebie już od niedzieli (28.04). W sobotę może jeszcze troszkę popadać, ale później będzie już tylko lepiej. 1, 2 i 3 maja temperatury mają sięgać maksymalnie w granicach 14-16 stopni, do tego naprawdę sporo słońca i niewielki, delikatny wiatr. Niestety, to będą ostatnie wiosenne podrygi na majówkę. Od soboty, 4 maja, ponownie zrobi się szaro, pochmurno i deszczowo. Wciąż będzie ciepło, ale na spędzenie czasu na dworze raczej nie ma co się nastawiać. Oczywiście, to jedynie prognozy i wszystko może się jeszcze zmienić, bo, jak wiadomo, pogoda jest bardzo nieprzewidywalna!

Zobacz też: Atrakcje Gorzowa. Co warto zobaczyć w mieście?

Sonda
Masz plany na majówkę?
Zaćmienie słońca w Gdańsku