Gorzów: muzeum

i

Autor: SG

Śladami Powstańców Wielkopolskich, czyli historyczny spacer po Gorzowie

2022-10-19 16:37

W sobotę, każdy kto lubi historię, albo chce się dowiedzieć czegoś ciekawego może przyjść do muzeum przy ul. Warszawskiej i uczestniczyć w grze terenowej. Poznacie nie tylko dzieje powstańców, którzy zamieszkali w Gorzowie, ale będzie można też postrzelać z karabinku.

W sobotę (22.10) gorzowskie koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego zaprasza do udziału w grze terenowej. Uczestnicy odwiedzą kilka punktów na terenie miasta, poznają ich historię i związki z powstańcami. Do rozwiązania będzie też krzyżówka.

Zabawa zaczyna się w muzeum przy ul. Warszawskiej. Później uczestnicy odwiedzą m.in. Cmentarz Świętokrzyski, strzelnicę LOK-u, gdzie będzie strzelanie z karabinku oraz Archiwum Państwowe.

Landsberg nie był terenem, na którym toczyły się walki powstańcze, natomiast po 1945 roku przybyło tutaj sporo osób z Wielkopolski, które miały w swoich życiorysach udział w Powstaniu Wielkopolskim. Chcemy upamiętnić te osoby - mówi Michał Klisiński, organizator gry.

Udział w grze „Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie” jest darmowy. Wystarczy w sobotę, przed godz. 10 pojawić się w muzeum przy Warszawskiej.

QUIZ. Jedzenie na literę O

Pytanie 1 z 16
Oscypek to ser z mleka: