Poszukiwania Tadeusza M. trwają już blisko dwa miesiące.

i

Autor: materiały lubuskiej policji Poszukiwania Tadeusza M. trwają już blisko dwa miesiące.

Skwierzyna: Policja nadal szuka Tadeusza M. [AUDIO]

2021-01-13 17:49

Bez przełomu w poszukiwaniach 68-latka ze Skwierzyny. Nadal nie wiadomo gdzie przebywa Tadeusz M., który jest oskarżony o zbezczeszczenie zwłok swojej konkubiny. Zaginięcie mężczyzny 26 listopada zgłosili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Lubuska policja już blisko dwa miesiące poszukuje Tadeusza M. Z jakim skutkiem?

Mówi Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu:

Drugiego lutego tego roku, pomimo zniknięcia 68-latka, ma rozpocząć się proces w tej sprawie. Tadeuszowi M. postawiono cztery zarzuty m.in.: zbezczeszczenia zwłok 64-letniej kobiety oraz wyłudzenia świadczenia emerytalnego zmarłej i posiłków z Ośrodka Pomocy Społecznej. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: policjanci 16 stycznia w przydomowej komórce w Skwierzynie odkryli szczątki kobiety - miednicę oraz nogę. Parę dni później - w rzece Warcie odnaleziono głowę i ręce. W tej sprawie został zatrzymany 68-latek. Mężczyzna zeznał, że jego konkubina zmarła z przyczyn naturalnych. Nie chciał zgłosić jej zgonu, by móc pobierać jej rentę. Mężczyzna przez kilka miesięcy przebywał w areszcie, w lipcu został wypuszczony na wolność i do momentu rozprawy sądowej zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"