Sklep

i

Autor: AKPA

BOŻE CIAŁO 2023

Sklepy otwarte w Gorzowie w Boże Ciało 2023. Gdzie zrobisz zakupy?

2023-06-07 9:28

Uroczystość ku Czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada na czwartek, 8. czerwca, to dzień ustawowo wolny od pracy. To oznacza, że zamkniętych będzie większość większość sklepów i skupermarketów. Sprawdziliśmy, gdzie (i czy w ogóle) zrobisz zakupy w Boże Ciało.

Lidl, Biedronka, Netto, Kaufland, Aldi, Dino - czy będą otwarte w Gorzowie w Boże Ciało 2023?

Niestety, w Boże Ciało większość sklepów będzie zamkniętych - obowiązują tu dokładnie takie same zasady jak w przypadku niedziel niehandlowych. Tego dnia nie zrobisz więc zakupów w żadnym dużym supermarkecie, sklepie wielkopowierzchniowym czy na miejskim targowisku.

Co więcej, sklepy zamknięte będą także w najbliższą niedzielę, czyli 11. czerwca. Zakupy można więc zrobić w środę, w piątek oraz w sobotę.

W związku z długim weekendem (niektórzy mają nawet cztery dni wolnego!) Biedronka wydłuża godziny otwarcia swoich sklepów w środę, piątek i sobotę. Markety dyskontu czynne bedą wtedy w godzinach od 6:30 do 23:30.

Pozostałe supermarkety w dzień poprzedzający Boże Ciało oraz zaraz po nim, będą działać w niezmienionych godzinach.

Żabka i Carrefour Expres mogą być otwarte w Boże Ciało

Duże markety i supermarkety będą zamknięte, ale działać mogą mniejsze sklepy spożywcze, takie jak Żabka czy Carrefour Expres. W tym wypadku o ewentualnym otwarciu sklepu decyduje każdorazowo jego właściciel (który sam musi stanąć za ladą), dlatego warto wcześniej dowiedzieć się w pobliskim sklepie czy i w jakich godzinach będzie działał.

To samo tyczy się innych osiedlowych sklepików, które mogą być otwarte, ale ostateczna decyzja należy do właściciela.

W Boże Ciało zakupy możesz też zrobić na stacjach benzynowych. Co prawda nie kupisz tam mięsa na obiad, ale stacje oferują teraz nie tylko akcesoria do samochodów, ale także produkty spożywcze, takie jak hot dogi, gotowe bułki czy zapiekanki. Nie brakuje także napojów wszelkiej maści, słodyczy oraz słonych przekąsek.

Jeśli natomiast zabraknie Ci artykułów higienicznych bądź środków przeciwbólowych to otwarta będzie apteka "Ziko" przy ulicy Łużyckiej. Będzie działać w godzinach od 7:00 do 23:00.

Sonda
Czy popierasz ograniczenia handlu w niedziele niehandlowe?
Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało