Zakupy spożywcze

i

Autor: Canva

ZAKUPY

Sklepy otwarte 6 stycznia w Gorzowie. Gdzie można zrobić zakupy w Święto Trzech Króli?

2024-01-04 12:36

6 stycznia, jak co roku, wierni kościoła katolickiego obchodzą święto Objawienia Pańskiego, popularnie zwane świętem Trzech Króli. Zgodnie z ustawą jest to też dzień wolny od pracy, który w tym roku wypada na sobotę. Czy tego dnia sklepy będą zamknięte? Gdzie można zrobić zakupy?

Tradycja święta Trzech Króli - skąd się wzięła?

Święto Objawienia Pańskiego wprowadzone zostało, by uczcić ukazanie się Boga człowiekowi i nawiązuje do przybycia trzech mędrców do stajenki, w której urodził się Jezus Chrystus. To święto obchodzone przez katolików na całym świecie. W kilku krajach, podobnie jak w Polsce, jest to również dzień wolny od pracy - w Austrii, na Cyprze, w Chorwacji, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Słowacji, Szwecji, Wenezueli, we Włoszech i w trzech niemieckich landach.

Sklepy otwarte 6. stycznia w Gorzowie

Jako że 6 stycznia w tym roku przypada w sobotę to tego dnia i tak zamknięte byłyby placówki oświaty, przychodnie POZ czy większość instytucji kultury. A jak to wygląda ze sklepami?

Galerie, markety i duże dyskonty będą tego dnia zamknięte, więc lepiej nie czekać z zakupami na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że sklepy zamknięte będą również w niedzielę, ponieważ pierwsza w tym roku niedziela handlowa wypada dopiero 28 stycznia.

W sobotę, 6. stycznia, zakupy można więc będzie zrobić w mniejszych, osiedlowych sklepikach. Mogą być otwarte pod warunkiem, ze za kasą stanie właściciel takiego punktu. Otwarte mogą być sklepy popularnej sieci Żabka, Lewiatan czy Carrefour Express. Oprócz tego całodobowo czynne będą również stacje benzynowe.

Tak wygląda świąteczny Gorzów!

Sonda
Wolisz robić zakupy stacjonarne czy online?
Orszak Trzech Króli w Krakowie 2023