sikorskiego młynska

i

Autor: mz/Mazinio Prace na Sikorskiego przy skrzyżowaniu z Młyńską.

Sikorskiego w Gorzowie znów z poślizgiem! Urzędnicy tłumaczą się

2020-02-13 14:22

Jest nowy termin zakończenia inwestycji- to 21 czerwca tego roku. Torowisko ma być gotowe do 6 kwietnia. Magistrat pewnie przystanie na nowe daty, bo one nie wynikają - jak czytamy w mailu- z winy wykonawcy.

O przedłużenie realizacji przebudowy wystąpił wykonawca. Urzędnicy aktualnie analizują wniosek. Jak informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu- wina nie leży ani po stronie miasta ani firmy. Opóźnieniu winne są głównie...  podziemne sieci, których nie ma w dokumentacji oraz odkrycia archeologiczne. Ostatnie, sprzed kilku dni, to zabytkowe mury prawdopodobnie Bramy Młyńskiej.

- Trudno jest przypisać winę którejkolwiek ze stron, gdy pojawiają się kolejne prace archeologiczne, a czas ich trwania jest zupełnie niezależny od stron zaangażowanych w realizację inwestycji. Pomimo różnych komplikacji zbliżamy się do finału przebudowy – czytamy w mailu od rzecznika.

Czy tak faktycznie będzie? To nie pierwsza inwestycja drogowa ze sporym opóźnieniem w Gorzowie. Sikorskiego- przypomnijmy- pierwotnie miała być oddana do użytku w sierpniu ubiegłego roku, potem w marcu, a następnie w maju, teraz mamy czerwiec.