lotto - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

szok

Seniorka wygrała kilkakrotnie na loterii, ale nagrody nie otrzymała. Dlaczego? Znamy szczegóły

2024-03-15 13:18

Wiele osób marzy o wygraniu pieniędzy na loterii. Pewnej 69-letniej mieszkance Londynu udało się to kilka razy. Kobieta przez dwa lata regularnie wygrywała niewielkie kwoty w loterii, co w końcu skłoniło policję do podejrzeń.

Amelia Barnham z Londynu przez lata trafiała w loterii. W sumie zgromadziła ponad 23 tys. funtów (czyli około 120 tysięcy złotych). Jak relacjonuje brytyjski Dailymail, po ostatniej wygranej, gdy 69-latka próbowała odebrać pieniądze na poczcie, spotkała ją nieprzyjemna niespodzianka.

Kobieta dowiedziała się, że wygrana nie zostanie jej wypłacona, a o szczegółowe informacje ma się udać do firmy Allwyn, która jest operatorem brytyjskiego lotto. W firmie powiedziano jej, że za kilka tygodni odwiedzi ją inspektor prowadzący śledztwo w jej sprawie. Amelia musiała potwierdzić swoją tożsamość i przedstawić wyciągi bankowe. – To bardzo mnie zestresowało i jestem wściekła. Potraktowano mnie jak jakiegoś przestępcę – mówiła Amelia w rozmowie z mediami.

Seniorce nadal nie przyznano pieniędzy, które wygrała na początku lutego. Rzecznik firmy Allwyn odwołuje się do nowych przepisów, które zabraniają wypłacania nagród w wysokości od 500 do 50 tys. funtów na poczcie. W tej chwili toczy się proces w związku z tą sprawą.

Te liczby mogą dać Ci grube miliony! Zobacz, które numery najczęściej padają w losowaniach Lotto

Kontrole bezpieczeństwa stanowią kluczową część procesu zatwierdzania zwycięskiego losu, aby zapewnić zachowanie integralności Loterii Narodowej – wyjaśnia spółka.