Tragiczny wypadek z udziałem kampera i pojazdu wojskowego

i

Autor: OSP Skwierzyna

Są nowe fakty w sprawie sobotniego wypadku na S3 niedaleko Gorzowa. Mamy nagranie tuż przed tragedią

2023-01-23 20:23

O tym tragicznym wypadku mówi cała Polska. W nocy z piątku na sobotę doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem pojazdu wojskowego oraz kampera na drodze ekspresowej S3 pod Skwierzyną niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Są nowe fakty w tej sprawie.

Wypadek na S3 niedaleko Gorzowa. Droga była zablokowana przez kilkanaście godzin

Dokładne okoliczności tego zdarzenia badają odpowiednie służby. Siła uderzenia była tak ogromna, że kamper został niemalże kompletnie zmiażdżony. Droga na odcinku Skwierzyna Zachód - Skwierzyna Południe była zablokowana przez kilkanaście godzin. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Pojazdy wojskowe stały na pasie bezpieczeństwa zupełnie nieoznakowane? Relacja świadków

Świadkowie zdarzenia mówią, że dwa pojazdy wojskowe stały na pasie bezpieczeństwa drogi ekspresowej S3 w ogóle nieoznakowane i niewidoczne dla innych kierowców. Dotarliśmy do nagrania, na którym widać jak wojskowe pojazdy są "zaparkowane" na pasie bezpieczeństwa, a ich część wystaje także na prawy pas jezdni. Nagranie znajduje się poniżej artykułu.

Wypadek na S3 niedaleko Gorzowa z udziałem pojazdu wojskowego. Kto zawinił?

Śledczy ustalają okoliczności tego wypadku. W sieci nie brakuje opinii, że to kierowca kampera jest sprawcą wypadku, bo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Internauci porównują ten wypadek do zdarzenia sprzed kilku miesięcy z drogi S8, gdzie jeden z pojazdów uderzył w nieoznakowany samochód stojący na lewym pasie bez jakiegokolwiek oświetlenia i oznaczenia. Wówczas sprawcą wypadku był kierowca, który wjechał w stojący przed nim pojazd.

Trwa zbiórka dla rodziny tragicznie zmarłych

Kierowca kampera był zapalonym miłośnikiem tego typu pojazdów. Trwa zbiórka dla pomoc dla rodziny tragicznie zmarłego ojca i jej córki. - Wydarzyła się tragedia która zostanie z nami na zawsze . Jarek razem z Zuzią pojechali w ostatnią podróż kamperem….to nie tak miało być ! To miał być początek nowego życia - rozwój firmy , nowy dom , praca i szkoła…. (pisownia oryginalna) - napisali organizatorzy zbiórki.

- Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na sprawy związane z pogrzebem oraz nowy start Anetki (żony i mamy tragicznie zmarłych - dop. red.) w Świnoujściu wraz z spłatą zobowiązań, które powstały przed wypadkiem - dodają organizatorzy.

W taki sposób amerykańskie ciężarówki zajmowały prawy pas na S3 tuż przed wypadkiem z kamperem
Sonda
Kto według ciebie jest sprawcą tego wypadku?