Tak wygląda tor na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie

i

Autor: pci

ŻUŻEL

Są nowe fakty w sprawie gorzowskiego toru. Gorzowscy kibice mogą spać spokojnie?

2023-03-24 9:27

Kilka dni temu ebut.pl Stal Gorzów odwołała sobotni sparing z Fogo Unią Leszno. Nie jest to żadne zaskoczenie, bo gorzowski tor wciąż nie nadaje się do ścigania. Co powiedział na ten temat trener Stanisław Chomski? Sprawdźcie.

Tak wyglądał tor na stadionie w Gorzowie jeszcze tydzień temu:

Co z torem w Gorzowie? Kiedy odbędą się pierwsze treningi?

Gorzowianie od kilku tygodni mają problem ze swoim torem i ten fakt jest niepodważalny. Zresztą, Stanisław Chomski razem ze swoim sztabem borykają się z nim co roku. Z czego to wynika? - Stadion jest usytuowany blisko rzeki Warty, a to powoduje, że grunt jest mocno nasiąknięty wodą. Do tego mamy zacieniony pierwszy łuk przez dach, więc tam słońce nie wpada i robi się problem - powiedział nam Stanisław Chomski, trener ebut.pl Stali Gorzów.

Treningów jak nie było, tak nie ma, ale gorzowski tor wygląda już dużo lepiej, niż chociażby jeszcze tydzień temu. - W tej chwili nadaje się do jazdy, ale nie do ścigania. Nie chcieliśmy ryzykować zdrowia zawodników. Na razie nie wiadomo, kiedy zawodnicy wyjadą na tor. Reżyserem jest pogoda - podkreślił gorzowski szkoleniowiec.

Przypomnijmy że gorzowianie mieli odjechać łącznie cztery sparingi (po dwa z Fogo Unią Leszno i Betard Spartą Wrocław). Na razie nie wiadomo, czy jakikolwiek sparing uda odjechać się przed PGE Ekstraligą. Chomski tonuje emocje, bo głównym zarządcą jest niestety pogoda, która w ostatnich dniach w ogóle nie pomaga.

Ebut.pl Stal Gorzów swój pierwszy mecz PGE Ekstraligi odjedzie 8 kwietnia. W Toruniu ich rywalem będzie miejscowy For Nature Solutions KS Apator.

Sonda
Czy żużlowcom Stali Gorzów uda się wyjechać na swój tor jeszcze w marcu?