Biźnięta syjamskie

i

Autor: Rex Features/EAST NEWS

CIEKAWOSTKA

Rozsławione bliźnięta syjamskie są podrywane przez mężczyzn! Ich historia chwyta za serce

2023-08-04 13:46

Lori i George Schappell to najstarsze bliźnięta syjamskie, mające 61 lat. Pomimo przewidywań lekarzy o krótszej przyszłości, spełniają marzenia, podróżując do różnych krajów i realizując swoje zainteresowania. Okazuje się, że ich nierozłączność nie stanowiła przeszkody nawet w przypadku randkowania i planów związanych z założeniem rodziny.

Historia bliźniąt syjamskich chwyta za serce

Lori i George Schappell, bliźnięta syjamskie, przyszły na świat w Pensylwanii. Pomimo przeciwności losu, to rodzeństwo dzielnie razem pokonywało życiowe trudności, mimo że eksperci medyczni nie przewidywali dla nich normalności. Ich historia jest niezwykła, gdyż lekarze nie dawali im szans na długie i szczęśliwe życie.

Początki nie były łatwe. Przez wiele lat zostali umieszczeni w ośrodku dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, mimo że nie mieli żadnych zaburzeń umysłowych. W tamtych czasach wiedza na ten temat była ograniczona, a nie istniały instytucje wspierające samodzielność osób takich jak oni czy umożliwiające podejmowanie własnych decyzji. Jednak losy Lori i George'a ostatecznie potoczyły się pomyślnie.

Tego i bliźniętach syjamskich mogliście nie wiedzieć!

Wielu ludzi w codziennym życiu bagatelizuje to, co posiada, czasami popadając w przygnębienie i ograniczając sobie możliwości. Jednak nie można tego samego powiedzieć o bliźniętach syjamskich z Pensylwanii, którzy obecnie mają 61 lat. Wspominając przeszłość, przyznają, że początki nie były łatwe. Wszystko zaczęło się od imienia, które nadali im rodzice – wcześniej nosiły imiona Lori i Dori. W 2007 roku George podzielił się, że identyfikuje się jako mężczyzna i przyjął swoje obecne imię. Wcześniej, razem ze swoją siostrą, mocno nie lubili imion, które rymowały się, co drażniło ich i niestety często były przedmiotem drwin czy głupich rymowanek.

Dlaczego bliźniaczki syjamskie są złączone?

George cierpi na wrodzony rozszczep kręgosłupa, co znacząco utrudnia jego zdolność poruszania się. Niemniej jednak, po długiej batalii prawnej, w 1988 roku podjęto decyzję, że rodzeństwo może prowadzić samodzielne życie. Od tego momentu Lori i George zamieszkują dwupokojowe mieszkanie w Pensylwanii. Ważne jest podkreślenie, że wypracowali oni niezwykły plan, który pozwolił im żyć w harmonii i wzajemnym szacunku.

Mimo że są bliźniętami syjamskimi, zdołali zrealizować wiele marzeń i przeżyć wspaniałe chwile. Lori ukończyła studia i osiągnęła mistrzostwo w grze w kręgle. Natomiast George odniósł znaczące sukcesy jako wokalista muzyki country, za co został nawet uhonorowany nagrodą L.A. Music Award dla najlepszego artysty tego gatunku. Ciekawostką jest, że dzięki profesji brata, rodzeństwo miało okazję występować na scenach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Japonii. Warto również wspomnieć, że siostra Lori zawsze płaciła za swój bilet na występy George'a, podkreślając tym samym swoje wsparcie i szacunek dla jego talentu.

Bliźniaczki syjamski rozsławione na cały świat

Bliźnięta były również obecne w wielu programach telewizyjnych, talk-show oraz filmach dokumentalnych. Jednakże niech nikt nie myśli, że bliskość rodzeństwa sprawiła, że Lori zrezygnowała z randkowania! Kobieta od zawsze marzyła o relacji partnerskiej, małżeństwie, a nawet o posiadaniu dzieci. Jak wyjawiła w wywiadzie dla "The Sun", swój pierwszy związek nawiązała w wieku 23 lat. Miała również pierścionek zaręczynowy, niestety jej ukochany zginął w tragicznym wypadku samochodowym, spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę.

Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Księżna Kate w ciąży! Bliźnięta poczęte w Polsce?