Spichrzowa Gorzów

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie / www.facebook.com

KOMUNIKACJA

Rozpoczyna się remont ulicy Spichrzowej, Szykują się spore utrudnienia!

2024-05-23 8:21

Na mieszkańców Gorzowa czeka niemałe wyzwanie komunikacyjne. Już w czwartek (23.05) ruszył remont ostatniego odcinka ulicy Spichrzowej, a to wymaga zmian w organizacji ruchu. Nie da się ukryć: będzie trudniej przejechać przez centrum. Sprawdźcie, jak się poruszać.

Przebudowa ulicy Spichrzowej oficjalnie się rozpoczyna, a centrum miasta niestety zaczyna się korkować. 

Rusza remont ulicy Spichrzowej w Gorzowie. Spore zmiany w organizacji ruchu. Jak jeździć?

W czwartek (23.05) zamknięta zostaje wschodnia część skrzyżowania ul. Chrobrego, Spichrzowej i Mostu Staromiejskiego. To oznacza, ze przejazd przez ścisłe centrum będzie mocno utrudniony, a kierowcy muszą się przygotować na istotne zmiany.

  1. Przede wszystkim, sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona i nie będzie możliwości skrętu z Mostu Staromiejskiego w lewo, w ulicę Spichrzową.
  2. Kierowcy, którzy będą jechać od strony Zamościa będą się musieli kierować na wprost w ulicę Bolesława Chrobrego, nie będzie innej możliwości przejazdu.
  3. Nie będzie możliwości wjazdu z ulicy Spichrzowej w ulicę Mostową, pozostanie natomiast możliwość wjazdu z ul. Nadbrzeżnej na Most Staromiejski oraz z ul. Spichrzowej (od strony ul. Hejmanowskiej) do ul. Lutyckiej.
  4. Ulica Obotrycka, na wjeździe od ul. Pionierów w kierunku Katedry, będzie drogą dwukierunkową bez przejazdu oraz z ograniczeniem ruchu. Zapewnione zostaną tam miejsca dla dostaw (na czas za i wyładunku) oraz osób niepełnosprawnych, dojazd do parafii, banku (na jego zaplecze) oraz na Plac Stary Rynek dla posiadaczy odpowiedniego zezwolenia (organizatorzy imprez i uroczystości).
  5. Przedsiębiorcy dowożący zaopatrzenie do swoich lokali będą mogli korzystać z możliwości wjazdu na ul. Obotrycką, z istniejących kopert dla dostaw oraz na ul. Spichrzowej (w uzgodnieniu z wykonawcą robót, jeśli będzie taka możliwość).
  6. Jeśli chodzi o dojazd do wschodniej części ul. Spichrzowej to będzie on możliwy z Mostu Staromiejskiego oraz z ul. Sikorskiego przez ulice: Chrobrego, Jagiełły, Dzieci Wrzesińskich i Herberta, oraz z ul. Spichrzowej (z jej zachodniej części) przez ul. Nadbrzeżną, Most Staromiejski, „zawrotka” na Rondzie Św. Jerzego, Most Staromiejski, ul. Chrobrego, ul. Jagiełły, ul. Dzieci Wrzesińskich i ul. Herberta.
  7. Dojazd do zachodniej części ul. Spichrzowej będzie możliwy z Mostu Staromiejskiego poprzez ulicami: Chrobrego i Sikorskiego i Młyńską lub ul. Garbary), oraz ze wschodniej części ul. Spichrzowej (lub ul. Teatralnej) przez ul. Hejmanowskiej, Warszawską, „zawrotka” na wysokości ul. Szkolnej, ul. Jagiełły, ul. Chrobrego, ul. Wodną (lub ul. Sikorskiego i Młyńską).

Dla kierowców jadących z Zamościa, w kierunku centrum, rekomendujemy przejazd trasą alternatywną przez ul. Grobla – Zielona – Trasę Nadwarciańską – rondo Santockie – ul. Warszawską - radzą gorzowscy urzędnicy.

Ostatni etap remontu ulicy Spichrzowej w Gorzowie. Co się zmieni?

Przebudowa obejmie ostatni już, półkilometrowy odcinek ulicy Spichrzowej. Powstanie tam nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Wykonawca zajmie się też budową około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych). Będzie ścieżka rowerowa biegnąca od Mostu Staromiejskiego wzdłuż ul. Chrobrego, parking dla rowerów oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

W ramach przebudowy skrzyżowania ulic: Spichrzowej, Nadbrzeżnej, Chrobrego i Mostowej, zaplanowano m.in. wydzielenie wysp kanalizujących ruch uliczny w zmienionej postaci oraz wprowadzenie przejścia dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerów pod wiaduktem kolejowym. Pozwoli to na bezpośrednie połączenie istniejących bulwarów położonych wzdłuż Warty. Dodatkowo przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna, a istniejące przejście dla pieszych, zlokalizowane na północnym wlocie ul. Chrobrego, zostanie przesunięte, co pozwoli na wygospodarowanie miejsca na przejazd rowerowy. Pojawi się też lewoskręt, przeznaczony dla pojazdów skręcających z ulicy Chrobrego (wlot północny) w ulicę Spichrzową (wlot wschodni) - informują urzędnicy.

Z uwagi na to, że wspomniany odcinek Spichrzowej zlokalizowany jest w średniowiecznej, zamieszkałej strefie miasta, to roboty mogą ujawnić wiele artefaktów.

Mogą to być pozostałości murów miejskich lub bramy mostowej" – powiedział archeolog Stanisław Sinkowski.

Na przeprowadzenie prac wykonawca, czyli konsorcjum firm TORMEL i WUPRINŻ ma 14 miesięcy.

Zobacz też: Deptak przy Hawelańskiej zmienił się nie do poznania!

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?
Trwa remont ul. Łęczyckiej w Bydgoszczy