Łącznik pomiędzy ul. Słowiańską, a Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

i

Autor: facebook.com/gorzowP

Inwestycje

Rozpoczyna się jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat w Gorzowie. Gdzie rozpoczęto prace?

2023-03-29 12:39

Na to gorzowianie czekali wiele lat, ale w końcu ich marzenia się spełnią. Rozpoczyna się największa inwestycja drogowa ostatnich lat. Na początek robotnicy zajmą się jednokierunkową odnogą od ulicy Słowiańskiej do Kosynierów Gdyńskich.

29 marca oficjalnie ruszyła przebudowa. Na początek wspomniany łącznik Aktualnie cały odcinek jest nieprzejezdny. Do kiedy? Wykonawca, czyli Eurovia zapowiada koniec prac w tym miejscu po długim weekendzie majowym.

Jak będą przebiegać prace?

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, czyli frezowanie nawierzchni. Po wykonaniu prac, w późniejszym etapie realizacji inwestycji przy ul. Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej, odcinek ten może być wykorzystywany jako alternatywne skomunikowanie dla kierowców.

Rusza największa inwestycja drogowa w Gorzowie

To w jakim stanie jest ul. Kosynierów wie każdy kierowca. Ten remont jest niezbędny i oczekiwany przez mieszkańców. Realizacja prac będzie dużym wyzwaniem logistycznym. Przy ul. Kosynierów prowadzone będą równolegle dwie inwestycje – wymiana wodociągu PWiK realizowana przez firmę WUPRINŻ oraz wymiana nawierzchni, którą zrealizuje firma EUROVIA. To optymalne rozwiązanie, które wypracowaliśmy korzystając z doświadczeń budów realizowanych w Gorzowie w ostatnich latach. Liczę na dobrą współpracę obu wykonawców – powiedział Dariusz Mleczak, prezes Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Równolegle do tych prac Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie przebudowę wodociągu na odcinku od IV LO do ul. Mościckiego. W związku z czym prace będą prowadzone na kilku frontach równocześnie. Inwestycja będzie etapowana tak, by ograniczyć utrudnienia w ruchu i zapewnić odpowiedni kierunek robót wykonawcom.

Sonda
Czy wyczekujesz już końca prac na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie?