Żłobek przy Obotryckiej

i

Autor: www.google.maps.pl

ŻŁOBKI

Rozpoczął się nabór do żłobków miejskich w Gorzowie. Ile trzeba zapłacić za pobyt?

2023-04-17 11:50

W poniedziałek (17.04) wystartowała rekrutacja do żłobków publicznych. Rodzice i opiekunowie maluchów mogą już składać wnioski o przyjęcie od wybranych placówek. Warto przy tym pamiętać, że za pobyt w miejskim żłobku też trzeba zapłacić. Ile?

Żłobki publiczne w Gorzowie. Gdzie posłać dziecko?

Dzieci z Gorzowa mają do wyboru cztery żłobki będące placówkami publicznym. To:

1. Żłobek Miejski nr 1 przy ulicy Wróblewskiego 502. Żłobek Miejski nr 2 przy ulicy Obotryckiej 13. Żłobek Miejski nr 3 przy ulicy Słonecznej 104. Żłobek Miejski nr 4 przy ulicy Maczka 23

O tym którą placówkę wybrać decydują oczywiście rodzice biorąc pod uwagę m.in. odległość od miejsca zamieszkania czy warunki atmosferę panującą w żłobku. Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc w żłobkach jest ograniczona i nie każde dostanie się do miejskiej placówki. W procesie rekrutacji bierze się pod uwagę m.in. dzietność rodziny, stan majątkowy i cywilny rodziców czy niepełnosprawności.

Ile za żłobek w Gorzowie? Ceny w placówkach miejskich i prywatnych

Mimo, że wspomniane wcześniej żłobki są placówkami miejskimi to za pobyt w nich i tak trzeba zapłacić. Zgodnie z przyjętą przez miasto uchwałą pobyt malucha w żłobku kosztuje 250 zł miesięcznie. Chodzi o tzw. pobyt podstawowy, czyli nie przekraczający dziesięciu godzin dziennie. Jeśli ktoś chciałby zostawić dziecko w żłobku dłużej to za każdą kolejną rozpoczętą godzinę musi zapłacić 30 zł.

To nie koniec, bo do tego należy jeszcze doliczyć opłaty za posiłki, które wynoszą 7 zł za każdy dzień.

Inaczej jest oczywiście w żłobkach niepublicznych, czyli prywatnych. Tam co prawda grupy dzieci są mniejsze, ale pobyt malucha jest nieporównywalnie droższy. Tutaj ceny oscylują w granicach od 900 zł do nawet 1500 zł miesięcznie plus koszty wyżywienia w granicach od 10 do 14 zł za dzień.

Dziecko nie dostało się do żłobka - co robić?

Jeśli maluch nie dostał się do żłobka miejskiego wówczas rodzice mogą się zdecydować na żłobek niepubliczny, chociaż trzeba się liczyć z wysokimi kosztami takiego pobytu. W Gorzowie działają 22 prywatne żłobki, więc jest z czego wybierać.

Można się też zdecydować na opiekunkę lub zaangażować do pomocy członków rodziny, dziadków, babcie, ciocie.

Rekrutacja do gorzowskich żłobków

Nabór rozpoczął się w poniedziałek (17.04) i potrwa do 2. maja. Prowadzony jest drogą elektroniczną. W Internecie należy wypełnić odpowiedni formularz, a a następnie dostarczyć go wraz z niezbędnymi dokumentami do wybranej placówki. Karty przyjęcia znajdują się na stronie dla kandydatów: Nabór dla kandydatów.

Sonda
Czy chodziłeś/aś do żlobka?
M jak mama - Jak powinna wyglądać adaptacja dziecka w żłobku?