gorzów: urząd miasta

i

Autor: Jan Wojtanowski/ UM Gorzów

Edukacja Gorzów

Rozmowy w dobrej atmosferze, ale rozbieżności między miastem a dyrektorami są

2023-03-31 14:10

Wygląda na to, że na horyzoncie jest porozumienie, co do podwyżek dla dyrektorów gorzowskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Włodarze placówek spotkali się z wiceprezydent Domagałą po raz pierwszy wczoraj [30.03].

Odbędą się jeszcze dwa spotkania. Miasto zaproponowało nową wysokość dodatku funkcyjnego dla dyrektorów na poziomie 1600 złotych miesięcznie. Najwięcej skorzystaliby na tym dyrektorzy przedszkoli, w przypadku tych z liceów często byłaby to symboliczna podwyżka. O różnicy poglądów mówi Tomasz Pluta z II LO przy Przemysłowej:

Chyba główna rozbieżność polega na tym, że z perspektywy miasta propozycja dotyczy kwotowych rozwiązań, a my mieliśmy taką propozycję, żeby raczej przyjąć rozwiązanie procentowe powiązane bezpośrednio z wynagrodzeniem zasadniczym. Żeby zapewnić sobie automatyzm korekt w przyszłości.

Jak zdradza nasz rozmówca propozycja dyrektorów, to około 50 % dodatku funkcyjnego, czyli około 2 tysięcy złotych miesięcznie. Ich wysokość nie była zmieniana od 2018 roku. Na podwyżki w tym roku magistrat zarezerwował 1,5 mln złotych.

Zdarzają się przypadki, że dyrektorzy zarabiają gorzej od pozostałych nauczycieli. Nasz rozmówca na marcowej liście płac w II LO znalazł się...dopiero na 17. pozycji.

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?