gorzów Spichrzowa nowa 1

i

Autor: Fragles Spichrzowa ma być "pociągnięta" do mostu Lubuskiego.

Rozbieżność cenowa spora. Cztery oferty na przebudowę ul. Spichrzowej w Gorzowie [FOTO]

2021-06-16 13:13

Jest duże prawdopodobieństwo, że uda się wyłonić wykonawcę w przetargu. Są chętni, a jedna z propozycji jest nawet niższa niż środki przeznaczone na ten cel przez gorzowskich urzędników.

Najtańszą propozycję na Spichrzową przedstawiła firma z Myśliborza – 4 mln 400 tysięcy- i ona mieści się w puli miasta. Kolejne trzy są droższe, a najwyższa kwota, prawie 7 mln 700 tysięcy, pochodzi ze szczecińskiej oferty. Pozostałe dwie propozycje są od firm z Kościana i Kobierzyc.

- Miasto ma niecałe 5 milionów złotych. Najważniejsze jest zakończenie procedury przetargowej i sprawdzenie czy oferty są zgodne z wymogami. Dopiero wtedy będzie można podjąć wiążące decyzje -  mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

gorzów Spichrzowa nowa 2

i

Autor: Fragles Tędy ma biec ulica. Widok z przystanku kolejowego przy Teatralnej.

Jeżeli uda się wybrać wykonawcę remontu, to będzie miał on na prace pół roku. Do wybudowania jest nowa droga- przedłużenie ul. Spichrzowej: od Hejmanowskiej, równolegle do Teatralnej, do mostu Lubuskiego.

Najpierw teren trzeba uporządkować, a następnie powstanie nowa jezdnia z kanalizacją i oświetleniem. Nowa ulica ma odciążyć ruch centrum Gorzowa.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?