Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Sport i rekreacja

Rower w mieście lepszy od samochodu?

2023-03-28 16:44

Gorzowscy urzędnicy zachęcają, żeby korzystać z jednośladów w codziennym życiu. Rowerem można dojeżdżać do pracy, szkoły. Korzysta z tego coraz więcej mieszkańców. Dobrym pretekstem, żeby wziąć na rower jest trwający trening do Rowerowej Stolicy Polski.

Rowerem po Gorzowie nie tylko dla rekreacji, ale też do pracy, czy szkoły. ​W ostatnich dniach aura nie zachęcała do tego, żeby wsiadać na jednoślady. Ale gorzowian to nie odstrasza, wielu uczestniczy w oficjalnym treningu do Rowerowej Stolicy Polski. Gorzów zajmuje teraz 4 miejsce. Urzędnicy magistratu zachęcają, żeby roweru używać nie tylko do rekreacji, ale także jako miejski środek transportu.

Nie stoimy w korkach, to jest zdrowe dla nas, jest atrakcyjne, jesteśmy szybciej nieraz od samochodów. Dlatego zachęcamy do udziału w treningu. Sieć ścieżek rowerowych jest systematycznie uzupełniana. Coraz więcej mieszkańców korzysta z roweru na co dzień - mówi Jacek Szymankiewicz, zastępca prezydenta Gorzowa.

Oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski potrwa do 21 maja. Żeby zachęcić gorzowian do uczestnictwa organizatorzy przygotowali nagrody. Zdobędzie je 10 uczestników zabawy, którzy osiągną najlepszy wynik, czyli przejadą najwięcej kilometrów dla Gorzowa.

QUIZ. Najsłynniejsze loga na świecie. Widzicie te symbole codziennie, wybaczamy tylko dwa błędy!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czerwona litera N to logo znanej platformy streamingowej. Chodzi o...