gorzów kostrzyn most

i

Autor: Wody Polskie archiwum Prace przy moście w Kostrzynie.

Inwestycje

Kierowcy szykują się zmiany! Utrudnienia na budowanym moście

2023-03-27 16:46

Chodzi o budowę mostu drogowego nad Wartą. Inwestycja ma spore opóźnienie, ponad rok. Od wtorku [28.03] wykonawca będzie przenosił ruch na most tymczasowy. W związku z tym będzie się działo.

Firma Warbud, która zajmuje się nową przeprawą poinformowała o planowanych utrudnieniach w Kostrzynie. Od wtorku do piątku [31.03] obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Kierowcy mają się do niego dostosować w godz. od 8 do 16. Potem czyli od pierwszego kwietniowego weekendu ma wrócić normalny ruch dwukierunkowy.

Przez te kilka dni zmotoryzowani muszą się liczyć z długimi korkami zwłaszcza w godzinach szczytu. Od kilku miesięcy trwały prace w miejscu, w którym most tymczasowy połączy się z drogą krajową nr 31.

gorzów kostrzyn most 1

i

Autor: Wody Polskie archiwum Zmiany dla kierowców.

Stary most zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowy. Konstrukcja licząca 300 metrów będzie wyższa, co ułatwi przepływanie pod nią barek czy lodołamaczy. Niestety inwestycja z powodu wyższych kosztów pracy i materiałów zaliczyła poślizg. Remont trwa od 2021 roku i miał się zakończyć na przełomie 2023 i 2024 roku. Tak się nie stanie. Koszt to 101 mln zł.

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie

Gdzie zamieszkasz w przyszłości? To miejsce jest Ci przeznaczone! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Kim jesteś?