Kolejne zakażenia w Lubuskiem

i

Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com Kolejne zakażenia w Lubuskiem

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Mamy dwie nowe ofiary patogenu

2020-08-05 14:16

W środę (5.08) potwierdzono 13 nowych przypadków, w tym dwa w Gorzowie. Sześć osób pochodzi z powiatu zielonogórskiego, po jednej z słubickiego, krośnieńskiego, żagańskiego i z Zielonej Góry. Kobieta z powiatu gorzowskiego jest hospitalizowana.

Patogen wykryto także o dwójki mieszkańców Gorzowa. Kobieta trafiła do lecznicy, a mężczyzna pozostaje w izolacji domowej.

Służby potwierdziły także zgon dwóch osób. To 73-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego, która zmarła w Gorzowie, a drugą ofiarą jest 74-letni mężczyzna z powiatu zielonogórskiego.

W sumie do tej pory w województwie lubuskim mamy 450 zakażonych. w tym 224 ozdrowieńców i 12 zgonów.

Trwają badania przedsiębiorców z słubickich targowisk. Póki co dwa z nich zostały zamknięte a od czwartku (6.08) zamknięte będzie targowisko przy ulicy Kopernika. Testy robione są prowadzącym swoje stoiska, ich pracownikom a także pracownikom ochrony targowisk i pracownikom administracji. Po otrzymaniu wyników ujemnych będą mogli wrócić do pracy. Wszystko po tym jak u kilku osób pracujących na słubickim targowisku wykryto zakażenie wirusem.

W związku z kolejnymi przypadkami COVID-19 w województwie lubuskim, służby apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Chodzi o noszenie maseczek w środkach komunikacji, sklepach i obiektach użyteczności publicznej, częste mycie i dezynfekcję rąk oraz o zachowanie odstępu społecznego m.in. 1,5 metra.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?