Słubcie bazar

i

Autor: Fotopolska/ Danuta B. Bazary w Słubicach nie dostępne dla sprzedających.

Słubickie targowiska nieczynne! Trwają testy na koronawirusa, a w Gorzowie zaczyna ich brakować

2020-08-04 18:15

Przygraniczne bazary pod kontrolą sanepidu. W związku z tym, że u kilku handlowców wykryto groźny patogen, pozostali muszą zostać przebadani. Te miejsce mogą być ogniskami COVID-19. Kupują na nich nie tylko Polacy, ale także Niemcy.

W Słubicach działania służb sanitarnych mają potrwać do czwartku (6.08). Właściciele stoisk oraz ich pracownicy z trzech miejskich bazarów są poddawani badaniom. Zanim nie uzyskają wyników negatywnych nie wrócą do pracy. Burmistrz gminy zdecydował o zamknięciu targowisk.

We wtorek (4.08) pusto było na największym bazarze w Słubicach, w środę (5.08) nic nie kupimy na ryneczku "Pod Dębami". W czwartek z kolei nie dostępny będzie mały bazar przy ulicy Kopernika. Oprócz handlujących pod lupę wzięto także pracowników ochrony i osoby z administracji targowisk. Do pracy wrócą tylko po otrzymaniu ujemnego wyniku testu.

Gorzów szpital

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Testów ubywa w gorzowskiej lecznicy.

Z kolei w szpitalu w Gorzowie wstrzymano do odwołania komercyjne czyli płatne badania na COVID- 19. Jak podała Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy- powody nie są zależne od placówki.

Z kolei jak napisał na swoim Facebook'u Robert Surowiec, wiceprezes szpitala- zaczyna brakować testów. Na SOR-ze pacjenci dłużej czekają na wyniki, bo próbki wysyłane są do innych laboratoriów. Braki w Gorzowie wynikają z tego, że w ubiegłym tygodniu trzeba było przebadać cały oddział neurologii. Wtedy u jednej z pacjentek stwierdzono koronawirusa. Zdobycie testów nie jest takie proste, bo w Europie pojawia się druga fala zachorowań.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?