Gorzów: dk22

i

Autor: street view google

Rondo na DK 22? Tego chcą mieszkańcy. Pod apelem podpisało się 600 osób

2022-11-14 15:41

Pismo trafiło do GDDKiA. Zdaniem mieszkańców rondo usprawni ruch i zminimalizuje niebezpieczne zdarzenia na drodze. Apel popiera prezydent Gorzowa.

Mieszkańcy chcą ronda na drodze krajowej nr 22. Apel w tej sprawie podpisało 600 mieszkańców Kłodawy, Santoka oraz Gorzowa. Przesłali go do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o wybudowanie ronda tymczasowego na skrzyżowaniu dróg do Wojcieszyc, Wawrowa, Różanek i Gorzowa, czyli drogi krajowej nr 22 z powiatową. Mieszkańcy wskazują, że jest tam duży ruch kołowy, częste korki, a samochody ciężarowe i osobowe krajówką zwyczajnie pędzą. Apel poparł prezydent Gorzowa.

Prezydent zwraca uwagę, że skrzyżowanie w obecnym układzie powoduje duże trudności z bezpiecznym włączeniem się do ruchu na DK 22 z podporządkowanych dróg od strony Wojcieszyc i Wawrowa, co stanowi duże zagrożenie dla mieszkańców - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu:

Stworzenie ronda powinno spowodować, że łatwiej będzie wjechać z dróg bocznych na DK 22 co poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Mieszkańcy czekają na odpowiedź GDDKiA.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?