Serca rynek

i

Autor: Grafika: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

WALENTYNKI

Romantyczny tydzień w Gorzowie. Koncerty, warsztaty i spektakle. Sprawdź co się będzie działo

2024-02-14 10:35

Walentynki to wyjątkowe święto dla wszystkich zakochanych. To idealny czas, by celebrować miłość i jeszcze intensywniej niż zazwyczaj okazać swoje uczucie. Chciałoby się, aby ten niezwykły czas trwał jak najdłużej... i może tak być! W Gorzowie, romantyczne wydarzenia dla par (i nie tylko!) potrwają cały tydzień! Co czeka na mieszkańców?

Zakochaj się w Gorzowie! W Walentynki będzie się działo!

Już po raz siódmy w mieście organizowana jest akcja pt. "Zakochaj się w Gorzowie". Punktualnie w południe na rynku przy katedrze pojawi się "las czerwonych serc" złożony z 250 balonów w kształcie serduszek.

By jeden z nich zabrać do domu, trzeba będzie jednak wykonać drobne zadanie. Na przyczepionym do balonika bileciku napisać, za co warto kochać Gorzów i dlaczego warto zostać tu na dłużej. Uzupełnione bileciki będziemy zbierać do specjalnej skrzyni w kształcie serca, najciekawsze argumenty wykorzystamy podczas akcji „Zostaję” promującej miasto, a ich autorów nagrodzimy później zestawem miejskich gadżetów" tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

14. lutego nie zabraknie także atrakcji dla seniorów, ponieważ w Klubie Kultury MCK Jedynka odbędzie się Koncert Walentynkowy pt. "Moje serce jest przy Tobie", w trakcie którego wystąpią zespoły seniorskie z Klubów MCK Zodiak i Jedynka.

Z kolei wieczorem, o godzinie 19:00 w Arenie Gorzów koncert Lady Punk - MTV Unplugged.

Niezwykłe aranżacje przebojów „bez prądu” usłyszymy nie tylko na nadchodzącej płycie, ale także podczas jedynych w swoim rodzaju koncertów „MTV Unplugged”!W wybranych miastach w Polsce zespołowi towarzyszyć będą zaproszeni goście, z którymi Lady Pank zaprezentuje efekty swojej pracy. Cała trasa koncertowa MTV Unplugged odbędzie się w oryginalnej oprawie wizualnej znanej z premierowego koncertu, który odbył się w czerwcu 2022 roku. Oprócz filarów grupy – Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza – w koncertach weźmie udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara). Na płycie słychać również gościnnie Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, wybitnego jazzmana Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers" informują organizatorzy.

Jakby tego było mało, do wspólnego świętowania zaprasza także gorzowski teatr, gdzie grany będzie spektakl pt. "Na pełnych obrotach". To farsa, która obfituje w wiele absurdalnych sytuacji oraz nagłych zwrotów akcji, co wywołuje istną reakcję łańcuchową salw śmiechu.

Spektakl grany będzie w teatrze im. Juliusza Osterwy w dniach 14.02, 15.02 oraz 16.02 o godzinie 19:00.

Romantyczne imprezy przez cały tydzień!

Kto powiedział, że Walentynki mogą trwać tylko jeden dzień? W Gorzowie świętowanie zaplanowano aż do końca tygodnia!

Czwartek:

godzina 19:00 spektakl pt. "Na pełnych obrotach" w teatrze im. Juliusza Osterwy.

Piątek:

17:00 - Historia wielkiej miłości. Śladem historii egipskiej księżniczki z Janczewa – spotkanie z reportażem radiowym autorstwa gorzowskiej dziennikarki radiowej Izabeli Patek. Wydarzenie w Bibliotece Herberta przy ul. Sikorskiego 107, Willa Lehmanna.

18:30 - Antywalentynki - pUNK rOCK w Klubie MagnetOffOn. Wystąpią aż cztery zespoły punk rockowe z północy kraju: Amunicja i Dzicz ze Stargardu, Dzidowcy ze Szczecina i Jadzia i Dzieci Puszkina z Gorzowa.

19:00 - spektakl pt. "Na pełnych obrotach" w teatrze im. Juliusza Osterwy.

19:00 - Filmowo i Romatycznie - koncert walentynkowy w Filharmonii Gorzowskiej.

19:00-20:30 - Joga w parach z okazji Walentynek - wspólne odprężenie i zabawa zakończona zdjęciami (Chillout Joga, ul. Nadbrzeżna 17 - wydarzenie płatne)

Sobota:

10:00-17:00 - Emocje zapisane w ciele w świetle totalnej biologii i jogi - to cykl 5 warsztatów dotyczących emocji i pracy z uwolnieniem emocji (CIAŁO DUSZA DUCH Terapeutyczna Szkoła Jogi Magdalena Heluszka, ul. Piłsudskiego 46 G).

10:00-18:00 - Mozaika bez Serca w pracowni Gliniana Przystań w Gorzowie.

12:00-14:30 - warsztaty jogi w parach (Studio Jogi Mandala - Iza Łysak, ul. Borowskiego)

14:00-19:00 - Zakochaj się w Lubuskiem - zdrowo i aktywnie. W ramach akcji zaplanowano warsztaty taneczne oraz maraton Zumba&Salsation (aula I LO przy ul. Puszkina 31). Wstęp wolny.

19:00 - Leszek Możdżer i Adam Bałdych Passacaglia (Jazz Club Pod Filarami).

Niedziela:

18:00 - IRA Akustycznie (Filharmonia Gorzowska)

Sezon studniówkowy w Gorzowie zakończony. Wybraliśmy najlepsze zdjęcia

Sonda
Obchodzisz Walentynki?
Tak Walentynki spędza Maciej Musiał