Kolacja walnetynki

i

Autor: Canva Pro

WALENTYNKI

Kto powinien zapłacić za walentynkową kolację? On czy ona?

2024-02-14 9:33

14. lutego to dzień wyczekiwany przez wszystkich zakochanych. Walentynki to świetna okazja do wyrażenia swoich uczuć i spędzenia wspólnie czasu. W tym dniu wiele par decyduje się na wyjście do restauracji, by w ten wyjątkowy sposób celebrować swoją miłość. I tu pojawia się pytanie: kto powinien za taką kolację zapłacić? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

W Walentynki lokale gastronomiczne przeżywają prawdziwe oblężenie, a stoliki w najlepszych restauracjach rezerwowane są nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nic dziwnego, bo przecież pyszna kolacja w blasku świec połączona z romantycznym patrzeniem sobie w oczy to idealna propozycja na spędzenie tego wyjątkowego dnia.

Zwłaszcza, że 14. lutego wiele restauracji oferuje zakochanym menu przygotowane specjalnie z okazji Walentynek. Można spróbować całkiem nowych dań i afrodyzjaków.

Jednak, gdy po kolacji przychodzi czas na zapłacenie rachunku, często pojawia się problem kto powinien to zrobić. Kobieta, mężczyzna, a może po połowie?

Kto powinien zapłacić za kolację na Walentynki?

Zgodnie z zasadami savoir vivre za kolację powinna zapłacić osoba zapraszająca, chyba że partnerzy umówili się inaczej. W renomowanych restauracjach, jeśli kobieta chce zapłacić za siebie, powinna dyskretnie podać pieniądze mężczyźnie, który następnie przekaże je kelnerowi.

W Walentynki sprawa wygląda o tyle inaczej, ze pary lubią wspólnie planować spędzenie tego dnia. Co w takim wypadku?

Tak naprawdę wszystko zależy od podejścia partnerów i tego na co się umówią. Jeśli są zgodni i bez problemu dogadują się w kwestiach finansowych to opłacenie rachunku za kolację nie powinno być większym problemem.

Jak wskazują badania, ponad połowa Polaków uważa, że prezenty z okazji Dnia Zakochanych powinny sobie dawać obie strony, jednak w kwestii randki zdecydowana większość mężczyzn twierdzi, że nie pozwoliłaby, by to kobieta zapłaciła rachunek za kolację.

Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Cichopek. Czy polska aktorka zmieniła się na przestrzeni lat?

Sonda
Wybierasz się na walentynkową kolację?
Tak posłowie obchodzą walentynki