Kolejny protest rolników w Gorzowie

i

Autor: pci

Rolnicy mieli zablokować trasę S3. Protest został odwołany

2024-06-11 15:37

Odwołano zaplanowany na środę (12.06) protest rolników. Traktory ponownie miały zablokować węzeł Pyrzyce, jednak z uwagi na uroczystości pogrzebowe żołnierza żołnierza Mateusza Sitka, strajk został odwołany.

Rolnicy wciąż protestują. O co walczą?

Trwające nieustannie protesty już nikogo nie dziwią. Rolnicy regularnie pojawiają się na ulicach poszczególnych miast, by wyrazić swój przeciw wobec polityki rządu. Walczą m.in. o wycofanie się z Zielonego Ładu czy też ograniczenie napływu ukraińskiego, tańszego zboża do krajów Unii Europejskiej. Apelują też o pomoc suszową, czyli dopłaty do zbóż, rzepaku, mleka, nawozów i innych produktów rolnych, np. malin i miodu. Podobne strajki organizowane są zresztą nie tylko w Polsce, ale w wielu europejskich krajach.

Rolnicy najczęściej blokują główne trakty komunikacyjne, co w znaczący sposób utrudnia poruszanie się po drogach. Cierpią przede wszystkim kierowcy, którzy na skutek objazdów niejednokrotnie zmuszeni są do pokonania dużo większych odległości, niż planowali.

Blokada na S3 odwołana. Odbędzie się w innym terminie 

Rolnicy z zachodniopomorskiego zaledwie tydzień temu zablokowali węzeł Pyrzyce, by po kilku dniach poinformować o kolejnym proteście. Ten miał się odbyć w środę (12.06), jednak w ostatniej chwili plany zmieniono. Wszystko z uwagi na pogrzeb tragicznie zmarłego Mateusza Sitka — żołnierza, który zginął od ciosu nożem na polsko-białoruskiej granicy.

Z uwagi na to, że jutro odbywa się pogrzeb żołnierza Mateusza Sitka, który oddał życie za obronę naszej Ojczyzny, rolnicy postanowili nie organizować w tym dniu blokady na drodze S3 węzeł Pyrzyce. Jutro chcą oddać hołd zmarłemu żołnierzowi i okazać wsparcie dla wszystkich służb mundurowych, składając wieniec i znicze w odpowiednim miejscu. Z uwagi na ustalanie szczegółów, miejsce i godzina zostanie podana później — przekazał Roman Waszczyk, rzecznik protestujących.

Przypomnijmy: rolnicy z zachodniopomorskiego mają zgodę na blokowanie tego odcinka S3 aż do 30 czerwca.

Sonda
Czy popierasz strajk rolników?
Protest rolników w centrum Gdańska