gorzow

i

Autor: foto. Jan Wojtanowski

Rewitalizują aż miło. Mija pięć lat od przyjęcia programu rewitalizacji Gorzowa

2021-12-14 13:17

Ścieżka nad Kłodawką , nowy Kwadrat czy centrum Gorzowa to tylko niektóre elementy programu rewitalizacji które zmieniły miasto. Jest ich znacznie więcej a będzie jeszcze więcej.

Właśnie mija piec lat od przyjęcia przez radnych Gminnego Programu Rewitalizacji 2025 plus​. Wykonano również wiele zadań, które choć mniej widoczne na co dzień, stanowią ważny element procesu rewitalizacji. To między innymi opracowanie i wdrożenie programu rozwiązywania problemów zadłużenia czynszowego, czy rozwój usług wsparcia na obszarze rewitalizacji. Zdaniem Wojciecha Kłosowskiego autora programu rewitalizacji Gorzów radzi sobie z nim całkiem nieźle.

Jak chodzę sobie po tej mojej rewitalizacji i oglądam jak to się powoli wdraża to co wymyślaliśmy te pięć lat temu to gęba mi się śmieje od ucha do ucha bo widzę co się zaczyna i wiem mniej więcej czym się skończy. To jest proces , który można uznać za sukces - mówi Wojciech Kłosowski.

Do tej pory pełnej realizacji doczekało się 13 przedsięwzięć, 26 jest w trakcie realizacji, a sześć czeka na uruchomienie. To między innymi Centrum Przesiadkowe.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
8. Kto był nieoficjalnym mistrzem świata w okresie rozbratu Stowarzyszenia Arcymistrzów z federacją FIDE (od roku 1993)?
Podpalenie choinki w Ośniu Lubuskim