Baltic Pipe

i

Autor: materiały prasowe

Trwają prace przy wielkiej inwestycji obok Gorzowa

2021-12-13 12:42

Wykonawca gazociągu Baltic Pipe rozpoczął prace w podgorzowskich Ciecierzycach. Dzięki nowoczesnej technologii nie będzie wymagane wykonanie wykopu.

Przepuszczenie gazociągu pod Wartą wymaga wykonania otworu o średnicy metra na długości prawie 1,5 kilometra. Głowica wiercąca pracować będzie pod ziemią, na głębokości około 30 metrów. W najniższym punkcie będzie to 40 metrów. Następnie do otworu wykonawca będzie musiał wprowadzić cztery fragmenty gazociągu, z czego każdy waży po 200 ton.

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Plan inwestycji zakładał wykonanie 98 takich przekopów, ten w okolicach Gorzowa będzie ostatnim z nich. Przewiert pod Wartą ma zostać ukończony do połowy stycznia.

Przypomnijmy- gazociąg Baltic Pipe ma pozwolić na przesył gazu ziemnego z Norwegii do Polski i dalej do Danii. Prace pod Gorzowem realizowane są w ramach fragmentu gazociągu Goleniów - Lwówek. Cały projekt to koszt 2 miliardów euro. Ma zacząć działać od października 2022.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
8. Kto był nieoficjalnym mistrzem świata w okresie rozbratu Stowarzyszenia Arcymistrzów z federacją FIDE (od roku 1993)?