Remigiusz Turek (po lewej) i Martin Vaculik

i

Autor: fb.com/remigiusz.turek

Remigiusz Turek zwolniony ze Stali Gorzów. "To jest niesamowite"

2022-11-10 9:14

Remigiusz Turek w czwartek zostanie odwołany z funkcji członka Rady Nadzorczej, którą sprawował od kilku lat. W swoim oświadczeniu opisał, co dzieje się w klubie.

Turek działał przede wszystkim w klubie, kiedy prezesem był Marek Grzyb (został odwołany z funkcji po tym, jak od kilku miesięcy przebywa w więzieniu za pranie brudnych pieniędzy). Później z klubu zwolniono Tomasza Michalskiego, dyrektora sportowego Stali, który był "prawą ręką" Grzyba. Teraz przyszedł czas na kolejną osobę związaną z Grzybem, czyli Remigiusza Turka.

- Kończy się moja paroletnia przygoda z gorzowskim klubem. Przyczyną takiego przebiegu rzeczy nie jest troska o dobro klubu obecnego prezesa, lecz wola podporządkowania sobie Rady Nadzorczej - organu, który powinien zajmować się kontrolą jego działalności. Niesamowite jest to, że człowiek który do niedawna nosił „teczkę” za prezesem Grzybem, dzisiaj nie pamięta jego nazwiska i z organizacji społecznej próbuje zrobić własną firmę - zaczął swoje oświadczenie w mocnych słowach Remigiusz Turek.

- Wszystkim, którzy wspierali moją skromną osobę w działaniach na rzecz gorzowskiego żużla, serdecznie dziękuje, przede wszystkim wspaniałym kibicom klubu. Stal Gorzów oczywiście nadal pozostanie w moim sercu, a ja w przeciwieństwie co do niektórych osób, zawszę pozostanę tym samym człowiekiem, bez względu na aktualny status społeczny i zajmowaną pozycję. Nie sposób wymienić wszystkich, którym chciałbym serdecznie podziękować za współpracę ale w pierwszej kolejności słowo dziękuje kieruję do gorzowskich zawodników, sztabu szkoleniowego, pracowników klubu, eks prezesa Marka Grzyba, Sławomira Matuszaka, Klaudiusza Miłkowskiego, Roberta Dwernickiego, Marka Koseckiego, mecenasa Johaniewicza, Marcina Fedoryga. Krzysztofa Orła oraz firmy ochroniarskiej Sekret. Bez Waszego zaangażowania klub nie byłby w tym miejscu w którym jest i mimo wszystko wierzę uda mu się pozostania. Moją pracę pozostawiam Waszej ocenie - dodał.

Sonda
Czy interesuje Cię żużel?